Новини

Правовій освіті хмельничан сприяє міська міжвідомча координаційно-методична рада

Відбулося чергове засідання Хмельницької міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Його провела керуюча справами виконавчого комітету, голова ради Юлія Сабій.

Члени координаційно-методичної ради розглянули питання щодо реалізації у місті Хмельницькому загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право!”, проведення правороз'яснювальної роботи серед різних категорій населення з питань працевлаштування, про діяльність закладів культури міста у напрямку формування правової культури молоді.

Голова міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення Юлія Сабій наголосила на якісній комунікації і співпраці усіх структурних підрозділів міської ради з Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області в плані здобуття знань з правової освіти хмельничанами. Особливо це стосується молоді міста, аби молоді люди були активними і свідомими громадянами, розумілися у виборчому процесі, знали свої права й уміли їх захищати.

Значну увагу на засіданні приділено питанням щодо запобігання залишенню неповнолітніми місця проживання, навчальних та лікувальних закладів та організації взаємодії державних та недержавних структур, засобів масової інформації під час розшуку безвісти зниклих неповнолітніх, а також здійсненню інформаційно-просвітницької роботи з питань протидії торгівлі людьми та попередження нелегальної міграції.

Виховувати в молоді повагу до законів, їх дотримання, формування в них правової культури – є головною метою заходів, проведених закладами культури міста. На всіх проведених заходах учасникам презентовано інформаційні видання правової тематики – це інформаційний буклет «Я маю право» (підготовлений в березні цього року) та рекомендаційний список літератури «Захопливе правознавство».

На виконання програми правової освіти населення на 2016-2020 роки, правопросвітницького проекту «Я маю право!» заклади культури міста забезпечували організацію роботи з правової освіти молоді шляхом проведення масових заходів, навчальних ігор правової тематики, оглядів юридичної літератури та влаштовування книжкових виставок.

В клубних закладах міста у Центрі національного виховання учнівської молоді, Хмельницькому міському будинку культури та у бібліотеках Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи вже кілька років працюють клуби правової тематики «Юність і закон», «Право. Закон. Мораль», «Закон і порядок» у роботі яких беруть участь старшокласники та студенти. Постійними учасниками засідань клубів є спеціалісти головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, представники патрульної поліції, фахівці Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, психологи Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Всього у першому півріччі 2018 року у закладах культури міста було проведено 18 правоосвітніх заходів для молоді. Серед них – засідання клубу на тему: «Соціальний та правовий захист учнів», «круглий стіл» на тему: «Сучасне рабство».

На початку 2018 року працівники бібліотеки-філії №11 виграли грант та отримали для нашого міста інтерактивну навчальну настільну гру «Країна гідності». Позмагатися у грі були запрошені старшокласники СЗОШ №27, учні Вищого професійного училища №11, спеціалісти Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, депутат міської ради Олександр Василишин, представники патрульної поліції. Учасники гри вчилися вибудовувати чітку стратегію соціальної політики країни, відстоювати свої права, будували справжню країну мрії - «Країну Гідності».

Також цього року, за підтримки управління культури і туризму придбано гру-тренінг «Світ громад». У «Бібліохабі» Центральної бібліотеки вже проведено шість ігор, які моделюють мислення громади в умовах реформ. Це перша українська настільна гра, яка допомагає виявляти лідерів у громаді, та організаціях різного типу (ГО, бізнес, влада) у простій зрозумілій для сучасної молоді формі. У грі брали участь представники студентського самоврядування Хмельницького політехнічного коледжу та спеціалісти Хмельницького Центру розвитку місцевого самоврядування.

В квітні поточного року у центральній міській бібліотеці в інтерактивній формі зі студентами Хмельницького політехнічного коледжу про торгівлю людьми спілкувалась Оксана Устінова – керівник благодійного фонду «Ксена». Майбутні програмісти отримали навички запобігання потраплянню в ситуації злочину, змогли перевірити свої знання правил безпечної поведінки в подорожах за допомогою гри «Рожеві окуляри». Під час керованого перегляду фільму «Небезпечна гра» з використанням «стоп-кадр» студенти активно обговорювали кожну продемонстровану ситуацію, дискутували з питань її попередження та вирішення.

У центральній бібліотеці та бібліотеках-філіях №7,11 працюють профільні кафедри обслуговування молоді та юнацтва. Ці бібліотеки та бібліотеки-філії №8,11,12,13 брали участь у проекті «ПОЛІС» спільно з ініціатором проекту – патрульною поліцією м. Хмельницькому, молодіжними громадськими організаціями «Молодь за краще майбутнє» та ГО Агенція Сталого Розвитку АСТАР. Проект «ПОЛіС» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США. Метою програми «ПОЛіС» є налагодження діалогу та руйнування стереотипів щодо поліції. В рамках проекту бібліотеками було проведено 10 заходів саме з молодіжною аудиторією, де бібліотеки застосовують нові цікаві форми в роботі з користувачами. Наприклад: зустріч учнів 10 класу СЗОШ №21 з представниками нової патрульної поліції у форматі «Жива бібліотека» «Чому я став поліцейським» у бібліотеці-філії №12. Ця інноваційна форма заходу є видом неформального спілкування. У «живій бібліотеці» «книжками» стали справжні поліцейські: молодшій лейтенант поліції Олександр Чарновський та лейтенант поліції Сергій Благій - інспектори роти №4 Управління патрульної поліції в Хмельницької області та старший лейтенант, інспектор із зв’язків з громадськістю Анна Стрембицька.

Молодь читає не тільки на паперових носіях. Бібліографи центральної бібліотеки, використовуючи автоматизовану бібліотечно-інформаційну систему ведуть базу даних «Закони України». Так, учнівській молоді протягом першого півріччя 2018 року видано 22 бібліографічні довідки правознавчої тематики та 18 електронних.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!