Новини

Попередження проявів булінгу в учнівському середовищі

Одним із напрямків роботи служби у справах дітей є захист прав, інтересів дітей та попередження булінгу в учнівському середовищі, адже серед сучасної молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів й таке явище, як булінг.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психологічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

З метою привернення до цього уваги та роз’яснення відповідальності за вчинення протиправних дітей, відповідно до законодавства України, працівники служби у справах дітей спільно з представниками сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції провели зустріч з учнями СЗОШ № 19 імені М. Павловського міста Хмельницького.

Під час зустрічі учнів ознайомлено з основними ознаками булінгу. Школярам розповіли як відрізнити булінг від конфлікту, що робити, якщо ти став свідком булінгу або його жертвою. Також для визначення наскільки діти часто стикалися з проявами жорстокого поводження та насильства серед однолітків, їм було запропоновано заповнити анонімно анкети «Булінг та його прояви в підлітковому середовищі», за результатами яких більшість дітей повідомили, що знайомі з такими проявами в ролі свідків.

Також представники сектору ювенальної превенції роз’яснили учасникам освітнього процесу про відповідальність, передбачену ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення булінгу, їхні права у разі скоєння стосовно них насильства або інших противоправних дій, відповідальність за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень, особливо крадіжок.

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!