Новини

Підсумки чергової четвертої сесії Хмельницької міської ради

Під час пленарного засідання четвертої сесії міської ради депутати розглянули 86 питань порядку денного та ухвалили ряд важливих для громади рішень.

Про підсумки засідання на своїй сторінці у Фейсбуці поінформував міський голова Олександр Симчишин: «Завдяки тому, що депутати добре працюють у постійних комісіях, під час пленарних засідань рішення приймаються оперативно і майже одностайно. Дякую всім за це!

Значна частина питань порядку денного стосувалася формування територіальної громади. Ми провели інвентаризацію усього майна сільських рад і сьогодні затвердили передавальні акти на нього. Прийняли зміни до низки положень, програм, статутів. Додали повноважень старостам. Відтепер вони матимуть свою печатку і зможуть видавати частину довідок, актів та характеристик. Це значно спростить доступ мешканців округів до послуг.

Ухвалено кілька програм і внесено зміни до вже діючих. До прикладу, це Програма протидії злочинності, яку приймаємо вже кілька років поспіль, що передбачає низку заходів і можливе фінансування тих потреб, які зроблять місто безпечнішим. Важливою є ініціатива, що має назву «Офіцер громади». Вона дозволить мати представника правоохоронців у селах, що увійшли до нашої територіальної громади.

Призначили стипендії провідним 20 митцям і викладачам мистецьких шкіл на 2021 рік в розмірі 3000 грн щомісяця.

Підтримали рішення, яке давно чекали хмельничани – тимчасове положення про дозвіл для ОСББ отримувати ділянки у постійне користування.

Проголосували за пільги для наших підприємців на час локдауну в Україні. Скористатися ними зможуть орендарі комунального майна, ринки, підприємці, що здійснюють діяльність в тимчасових спорудах і сплачують за сервітут.

Визначили особливості передачі в оренду комунального майна громади.

Внесли зміни у Програму діяльності комунальної установи «Агенція розвитку міста Хмельницького» на 2021 рік.

Ухвалили рішення про порядок сплати пайової участі для забудовників. На жаль, з 1 січня поточного року Парламент ліквідував так звану «пайову участь». Для нас це буде означати велике недоотримання у бюджет – близько 15-25 мільйонів гривень. Тому ми розробили своє Положення, винесли його на голосування і залишили обов’язок для забудовників сплачувати кошти на розвиток інфраструктури міста.

Розглянули і низку земельних питань. Деякі з них стосувалися майбутнього відведення зелених зон. Одна з них – між вулицями Панаса Мирного і Старокостянтинівським шосе. На цю ділянку неодноразово зазіхали. Також затвердили межі великої зеленої зони між Старокостянтинівське шосе і вулицею Свободи. На цю ділянку також було багато бажаючих будувати багатоквартирні будинки, але ми переконані, що біля Південного Бугу має бути зелена зона. Загалом площа земельних ділянок, визначених цією сесією під парки і сквери – майже 160 000 метрів квадратних».