Новини
Підбито підсумки роботи з детінізації праці та заробітної плати
Про підсумки роботи у 2017 році комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати та робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати йшлося під час чергової, шостої за ліком та останньої цього року, виїзної форум-наради з роботодавцями міста. Цього разу засідання провели на державному підприємстві «Новатор». І як зазначалося у ході заходу, не випадково, адже підприємство – лідер зі сплати податків.
Такі зустрічі дають можливість налагодити конструктивний діалог між представниками влади та бізнесу, обговорити проблемні питання діяльності підприємств міста, спільно шукати шляхи легалізації праці, збільшення заробітної плати та сплати податків. Від цих факторів напряму залежать добробут хмельничан та розвиток міста загалом.
На засідання завітав міський голова Олександр Симчишин.
«Приємно відзначити, що наша робоча група не збирається лише для того, щоб зібратися, а фактично на кожному засіданні ми говоримо про конкретні результати, які вимірюються у цифрах. Завдання влади – це не тільки ефективний розподіл бюджетних коштів, але й наповнення бюджету, щоб було що розподіляти. Якщо аналізувати ті цифри, які ми змогли досягти по наповненню за 2017 рік, то насправді нам є чим похвалитися, - зазначив міський голова Олександр Симчишин. – Ці кошти ми можемо спрямовувати на спортивні майданчики, на ремонти доріг, прибудинкових територій, на підтримку спортивних команд, у тому числі й волейбольні жіночу і чоловічу команди «Новатор», на будівництво нових спортивних споруд тощо. Одним з таких чинників наповнення бюджету є діяльність робочих груп по «легалізації» робочої сили та «детінізації» заробітної плати. У 2018 році об’єм роботи не зменшиться. Сподіваюсь на нашу конструктивну, плідну співпрацю та розуміння з боку платників податків».
Очільник міста наголосив, що завдяки спільним зусиллям робочої групи, фіскальної служби, пенсійного фонду, центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, а також проведеним рейдам у швейних цехах, перукарнях, закладах ресторанного бізнесу, активній роз’яснювальній роботі (соціальна реклама, флешмоби, роздача листівок) досягнуто хороших результатів.
«Люди, які працювали в тіні, завдяки нашій з вами спільній роботі, легалізовані, офіційно працевлаштовані, за них сплачуються податки. У цьому році ми маємо понад 7 млн грн додаткових надходжень до міського бюджету від ПДФО та податку на прибуток» - підсумував міський голова.
Зі свого боку міська влада намагається створити належні умови для ведення бізнесу. Зокрема, зменшено ставку для другої групи (мале підприємництво з кількістю найманих працівників до 10) з 20 до 15 %, два роки поспіль діє щорічна пільга для ринків (зменшено з 3,6% до 3% плату за землю) тощо.
Олександр Симчишин вручив також відзнаки міської ради керівникам підприємств, які не зважаючи на усі проблеми, що виникають під час здійснення господарської діяльності, зберігають трудові колективи, знаходять можливість платити гідну заробітну плату та є сумлінними платниками податків. Почесних грамот міського голови також удостоєні члени робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати.
Учасники засідання обговорили проблемні питання діяльності підприємств міста, їх подальшого розвитку, налагодження діалогу між бізнесом та владою міста, з метою винайдення шляхів підвищення рівня заробітної плати працівників, дотримання роботодавцями міста гарантованого державою мінімуму (на сьогодні це 3200 грн, а з 1 січня – 3723 грн, відповідно до ЗУ «Про Державний бюджет на 2018 рік»), а також визначили напрямки роботи на наступний рік.
Про заходи, що вживаються в місті, направлені на вирішення актуальних питань працюючих громадян міста, зокрема на підвищення рівня ЗП, легалізацію трудових відносин присутніх проінформував заступник міського голови Андрій Бондаренко.
Слід зазначити, що управлінням праці проведено аналіз реагування роботодавців на рекомендації робочої групи та встановлено, що з 32 роботодавців, що заслуховувались в поточному році, заробітну плату підвищили 26 з них – 80% (у 6 з різних причин ЗП залишилась без змін). В середньому ЗП підвищилась на 1245 грн (на 68%).
Продовжено практику проведення нарад з питань легалізації «тіньової» трудових відносин в управлінні праці. У 2017 році проведено 39 нарад, на які запрошувались 1790 роботодавців. Встановлено, що у 692 роботодавців із 856 (у 81%), що запрошувались, середній розмір зарплати збільшився на 841 грн. або на 37%. Це свідчить про те, що роботодавці міста готові до діалогу з владою міста та позитивно сприймають рекомендації робочої групи.
Протягом 2017 року управлінням праці організовано та взято участь у 80 заходах («обстеженнях») серед 1614 суб’єктів господарської діяльності, за місцем здійснення діяльності, в ході яких 751 громадянин повідомив про те, що він є не оформленим. З роботодавцями та найманими працівниками проводилась відповідна роз’яснювальна робота.