Новини

Перспективи відбудови України та польсько-української співпраці обговорили на міжнародному семінарі

«Польсько-українська співпраця та перспективи відбудови України» - семінар на таку тему проведено у місті Хмельницькому. Захід відбувся за участі органів влади та бізнесу Польщі й України, в рамках проекту Центру стратегічних досліджень Варшавського інституту підприємництва (CSS WEI) «Польський сервіс відбудови України». Метою проекту є підтримка відбудови України на основі економічного розвитку через польсько-українську економічну співпрацю. Йшлося про можливості економічної співпраці з Польщею, доступні польські інструменти для сприяння такій співпраці, залучення польських бізнес-партнерів та інвестицій. У семінарі взяв участь заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок.

«Ще 1997 року місто Хмельницький підписало угоду про побратимські зв’язки з містом Чеханов (Польща) у різних сферах: економічній, освітній, медичній, культурній. Крім того, останніми роками дуже гарно співпрацювали й з іншими містами Польщі: Варшава, Жешув, Люблін, Краків. В результаті співпраці мали дуже потрібну гуманітарну допомогу на початку великої війни, яка тоді була конче необхідною, адже з того, що було потрібно людям і військовим, тут, на теренах України, знайти було дуже важко. Важко переоцінити і ту величезну допомогу, передану у 2022 році. Тільки для міста Хмельницького у перші дні війни було доставлено більше 100 радіостанцій, які зразу поїхали на передову, понад 100 генераторів, автомобіль швидкої допомоги, апарат МРТ, рентген-апарат, 5 автобусів, величезна кількість медикаментів, аптечок і навіть продукти харчування, з якими на початку повномасштабної війни була величезна проблема. Ще раз щиро дякую від хмельничан польському народу за таку підтримку. Зараз інший час, інший рівень і виклики. Бачимо, що все частіше російська пропаганда намагається розділити, розсварити, розколоти і вбити клин між двома братніми народами, і дуже важливо, щоб усі присутні тут робили все для того, аби виникало розуміння в людей, з якими ми спілкуємось, що відбувається і що потрібно робити для того, щоб наші народи не розсварити.

Сьогодні бізнесу не потрібна риба, йому потрібна вудка, інструмент. В переважної більшості, я переконаний, ці вудки є, але насправді їх для бізнесу багато не буває. Бізнесу завжди чогось може не вистачати: десь фінансового ресурсу, десь технології, обладнання. У теперішній час найбільша проблема з робочими руками. Війна триває. Величезна кількість українських фахівців зараз боронять Європу на передовій, на сході та півдні України. Власне, з такими викликами маємо боротися. Переконаний, що результатом сьогоднішнього заходу буде можливість отримати якнайбільше «вудок», інструментів для представників бізнесу з обох сторін», - зазначив Василь Новачок.

Посадовець також розповів про Індустріальний парк, що будують у Хмельницькому, наголосивши, що цей проект буде цікавим для бізнесу:

«Це майже 100 га поля для бізнесу, до якого ми зараз ведемо всі необхідні комунікації, готуємо дорогу. Там є можливість працювати. Будемо щиро вдячні вам у розвитку важливого для Хмельницького й України проекту».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!