Овчарук Володимир Борисович

Овчарук Володимир Борисович

Народився Володимир 1979 року в селі Велика Кужелова Дунаєвецького району у інтелігентній українській родині вчителів Лідії Михайлівни та Бориса Степановича. Обдарований і допитливий Володимир мав багато захоплень: грав на музичних інструментах, малював, захоплювався фотографуванням, згодом – знімав відео.

У травні 2014 року 34-літній командир взводу, молодший лейтенант Володимир Овчарук, з вузівською військовою кафедрою за плечима, опинився на передовій із завданням створити десять блокпостів під Волновахою і Кураховим. До Волновахи колону 51-ї бригади не пропустили проросійськи налаштовані місцеві мешканці, перегородивши дорогу. Наші військові отримали завдання вести роз’яснювальну роботу, уникаючи конфліктів. Військові двома батальйонно-тактичними групами розподілилися по блокпостах. Найскладнішим був десятий блокпост на дорозі між Ольгинкою й Володимирівкою, біля регіонального ландшафтного парку «Великоанадольський ліс». На ньому й розташувалася група взводу з лейтенантом Володимиром Овчаруком.

Налаштовані на мирне спілкування, військові допустили в розташування місцевих мешканців, серед яких були розвідники з числа проросійських сепаратистів. І вже вранці 22 травня 2014 року, після четвертої години, блокпост без укріплень атакували терористи, під’їхавши на інкасаторських машинах, і раптово обстріляли бійців з кулеметів, гранато- й мінометів і навіть із переносних зенітно-ракетних комплексів. Від масованого вогню здетонував боєкомплект однієї з бойових машин, і внаслідок вибуху українські військові понесли втрати. Серед них – Володимир Овчарук.

Володимир був принципово чесним і відповідальним, тому ніколи не ховався за спинами товаришів. Найбільше юнак цікавився технікою, тож вступив до Новоушицького технікуму механізації. Попрацювавши у селі бригадиром тракторної бригади, вступив на механічний факультет Хмельницького національного університету. Разом зі спеціальністю вивчав військову справу.

Володимир працював на підприємстві у Хмельницькому, потім відкрив власну справу. З початком російської збройної агресії, як офіцер запасу, був мобілізований до лав Збройних сил України та направлений у Володимир-Волинський.

Був призначений командиром взводу третього батальйону 51-ї окремої механізованої бригади. Після нетривалого навчання на Львівському та Рівненському полігонах його підрозділ перевели на Донеччину. Щоб не хвилювати родину, Володимир не завжди говорив відверто про місце його дислокації.

4 червня 2015 року Указом Президента України Володимира Овчарука нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни». Пам’ятний знак на честь героя відкрито 31 серпня 2015 року у Хмельницькому національному університеті. Згідно з рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради від 16 березня 2016 року його нагороджено Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага».

Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року за проявлену мужність, героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Володимиру Овчаруку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!