Новини

Одразу два яскравих проєкти До Дня Незалежності України представили в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва

Напередодні Дня Незалежності України в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва презентували два тематичних проєкти, які демонструють надзвичайну унікальність української культури.

Завітавши до музею можна познайомитися із виставковим проєктом «Благословенна Україна». Експозиція нагадує про важливість роботи на культурному фронті, необхідність збереження історичної, духовної спадщини, традицій, мистецьких надбань, їх популяризації в світі. Вона про наш внутрішній код, про зв’язок між поколіннями та глибокою історією, носіями якої ми є, як українці.
Мета проєкту – відродження, переосмислення і популяризація українських мистецьких традицій.

Об’єднавчим тлом експозиції стали колоритні світлини з трьох освітньо-культурних проєктів:
- Освітній фотопроєкт «Батьківська Хата. Homestead.», який має на меті популяризувати у світі українську культуру та традиції, яскравий колорит українського села, особливості побуту, будови хат та ремесел наших прадідів.
Авторка проєкту Oленка Браво (США), діаспорянка, фундаторка платформи «#Єднання».
Співорганізатори: Світлана Задоровська (Україна) та Наталія Стурджилл (США).

- Фотопроєкт «Від Лялі до Кралі», присвячений виготовленню традиційних, стилізованих дівочих і весільних вінків за тими технологіями, які використовували наші прабабусі 100 років тому.

 Авторка фотопроєкту Світлана Задоровська.

- Фотопроєкт «Незламна» - серія концептуальних робіт про Україну нескорену і незламну. Проєкт про нас, українців, які ціною власних життів відстоюють своє право на існування.
Авторка фотопроєкту Світлана Задоровська - мисткиня, київська фотохудожниця, яка входить до Національної Спілки Фотохудожників України, співорганізаторка проєкту «Батьківська Хата. Homestead.», фундаторка платформи «#Єднання».

Фотовиставка буде експонуватись з 17 серпня до 5 вересня 2023 року.

Ще один яскравий мистецький проєкт, який представлений в музеї – виставка вишитих рушників від колекціонерки давнього народного одягу та предметів побуту Тамари Яніної. Відвідавши в серпні 2010 року фестиваль вишивки «Цвіт вишиванки» в м. Тернопіль Тамара почала колекціонувати рушники. Там вперше побачила наживо народні вбрання та закохалась в їх красу.

Сьогодні колекція налічує близько 40 сорочок, стегновий та нагрудний одяг, прикраси, головні убори, предмети побуту. Усі рушники в колекції були подаровані людьми з проханням зберегти спадок нації. В колекції присутні рушники за період кін. ХІХ – поч. ХХ ст. з багатьох етнографічних регіонів, зокрема: Хмельниччина, Тернопільщина, Івано – Франківщина, Сумщина, Полтавщина, Черкащина.

До виставки у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва увійшло 23 рушники періоду кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

Показ триватиме до 23 серпня 2023 року.

Вхід за квитками музею.

Знаходиться Хмельницький музей-студій-фотомистецтва за адресою: вулиця Проскурівська, 56.
 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!