Новини
На колегії управління охорони здоров’я міської ради підбили підсумки роботи галузі медицини за 9 місяців 2019 року
Підбиваючи підсумки роботи у сфері охорони здоров’я міста за 9 місяців цього року, медичні працівники відмітили, що у 2019 році в галузі відбулись суттєві зміни. Зокрема, рік розпочався з автономізації закладів охорони здоров’я, що надають вторинну та спеціалізовану медичну допомогу, а саме: у І півріччі чотири самостійні міські поліклініки та КЗ «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» (колишня вузлова лікарня станції «Гречани») реорганізовано шляхом злиття в комунальне підприємство «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради. Міські поліклініки та КЗ «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» увійшли до структури новоствореного комунального підприємства у вигляді 4-х міських поліклінік, як структурних підрозділів одного підприємства, а лікувально-діагностичний центр, реорганізований з колишньої вузлової лікарні, увійшов до складу новоствореного комунального підприємства як структурний підрозділ – поліклініка №5. У результаті з 13 самостійних міських закладів охорони здоров’я стало 9 самостійних юридичних осіб. Окрім реорганізації поліклінік, у звітному періоді в комунальні підприємства перетворились інші заклади: Хмельницька міська дитяча лікарня в КП «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради, Хмельницький міський перинатальний центр в КП «Хмельницький міський перинатальний центр» Хмельницької міської ради, Хмельницька міська об’єднана стоматологічна поліклініка в КП «Медичний стоматологічний центр» Хмельницької міської ради. Перетворення закладів в комунальні підприємства є однією із вимог реформи.
Наразі в процесі перетворення в комунальні підприємства, розпочатого в ІІІ кварталі цього року, перебувають Хмельницька міська лікарня, Хмельницька міська інфекційна лікарня та Хмельницький міський протитуберкульозний диспансер.
Окрім цього, в травні поточного року відбулась знакова подія: в структурі Хмельницької міської лікарні відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу. В результаті містяни, хворі на хронічну ниркову недостатність, можуть отримувати сеанси програмного гемодіалізу на належному рівні.
Не менш суттєвим стало рішення про забезпечення хворих жінок на гормонзалежний рак молочної залози та гормонзалежний рак простати у чоловіків препаратами амбулаторної хіміотерапії. На ці цілі кошти виділені з міського бюджету. Пацієнти, які потребують такого лікування, забезпечені ліками в повному обсязі.
Суттєвим стало вирішення питання забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, необхідними витратними матеріалами до індивідуальних глюкометрів та іншими виробами медичного призначення в розмірі 100% від потреби.
У ході колегії управління охорони здоров’я медики проаналізували рівень народжуваності, захворюваності на найбільш поширені хвороби, рівень надання медичної допомоги містянам на різних її етапах, а також визначили пріоритетні завдання, які потребують першочергового вирішення.