Новини

На Геопорталі запроваджено розділ, котрий дозволяє контролювати рівень якості повітря у Хмельницькому

У Хмельницькому запроваджено моніторинг якості повітря. Для цього закупили вісім спеціальних приладів, які розмістили у навчальних закладах, розташованих у різних мікрорайонах міста. Проект реалізовує, у рамках Програми “Громадські ініціативи”, управління з питань екології та контролю за благоустроєм, яке, відповідно до рішення сесії міської ради, виконує функції органу управління якістю атмосферного повітря на території міста, спільно з громадською організацією “Хмельницький енергетичний кластер”.

Мета проекту – створення оперативної системи інформування громадян про рівень забруднення повітря на території міста.

За кошти міського бюджету (38,8 тис. грн) придбано обладнання, передбачене кошторисом проекту, а саме: 8 станцій моніторингу повітря з додатковою функцією підігріву. Їх встановили у навчальних закладах міста Хмельницького, а саме: ВПУ №25 (мікрорайон Виставка); НВК №9 (мікрорайон Ракове); СКЦ "Плоскирів" (мікрорайон Гречани); ЗОШ №13 (мікрорайон Лезневе); СЗОШ №1 (Центральна частина міста); СЗОШ № 19 (мікрорайон Ружична); ДНЗ №56 (мікрорайон Озерна); СЗОШ №18 (мікрорайон Дубове).

Сучасні компактні датчики в режимі реального часу подають інформацію про стан повітря на сайт eco-city.org.ua. Дані про якість повітря відображені на інтерактивній карті. Інформація оновлюється кожні 10 хвилин.

Сервіс доступний на Геопорталі Хмельницької міської ради, до якого під’єднано карту моніторингу якості повітря (розділ «Екологія та Благоустрій»/Карта). Щоб перевірити якість повітря, необхідно знайти на карті визначений мікрорайон і за відповідною позначкою навчальний заклад, на будівлі якого встановлений прилад моніторингу повітря.

За інформацією управління з питань екології та контролю за благоустроєм за показниками, отриманими від станцій громадського моніторингу, стан повітря у місті Хмельницькому характеризується як «хороший», проте мали місце поодинокі випадки, на окремих станціях, де стан повітря був «задовільний», відповідно індекс якості повітря (AQI) коливався в межах 35-60 балів (довідково: 0-50 балів - хороший, 51-100 балів - задовільний, 101-150 балів – помірно забруднений).

Геопортал є публічною частиною геоінформаційної системи Хмельницької міської ради, яка впроваджується в рамках співпраці у Проєкті «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Першими були створені карти та реєстри:

• адресний реєстр;

• реєстр рекламних засобів;

• реєстр тимчасових споруд;

• міський земельний кадастр;

• містобудівний кадастр;

• містобудівна документація.

Нещодавно на Геопорталі впроваджено новий розділ «Екологія та благоустрій». У стадії розробки знаходяться ще понад 10 реєстрів, про які далі інформуватимемо.

 

 

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!