Новини
Люди із особливими потребами не залишаються поза увагою міської влади
У Хмельницькому створено відповідні заклади соціального характеру, де люди з особливими потребами отримують допомогу. Важливим є й те, що поза увагою фахівців не залишаються і близькі та рідні. Для дітей, які не досягнули повноліття працює Хмельницький міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Школа життя» в якому фахівці не лише допомагають дітям, але й надають кваліфіковані консультації батькам. Для молоді з інвалідністю після 18 років працює Центр реабілітації «Родинний затишок», де першочерговим завданням для працівників є надання комплексу якісних реабілітаційних послуг молоді з інвалідністю.
В Хмельницькому міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Школа життя» перебувають діти, які не можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади. Діяльність центру спрямована на реабілітацію дітей з інвалідністю, підготовку їх до самостійного життя і праці, створення найсприятливіших умов для їх розвитку.
Виїзна реабілітаційна бригада забезпечує дітей послугами із соціального і педагогічного патронажу за місцем проживання. В закладі створено умови для всебічного розвитку, засвоєння дітьми-інвалідами знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти. Також фахівці центру надають допомогу у підготовці батьків або законних представників дітей-інвалідів до продовження (у разі потреби) здійснення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю поза межами центру. Здійснюється комплекс реабілітаційних заходів відповідно до індивідуального плану реабілітації дитини з інвалідністю, складеного з метою реалізації індивідуальної програми реабілітації.
До Центру зараховуються діти віком до 18-ти років з фізичними та розумовими вадами, які отримали статус дитини з інвалідністю та діти до 3-х років, які мають ризик отримати інвалідність. У разі потреби у центрі можуть створюватися відділення «матері та дитини» для дітей до трьох років, які потребують постійної соціальної допомоги. В закладі надаються послуги педагогічної, психологічної, логопедичної, фізичної, соціально-побутової реабілітації. Також вихованці центру можуть пройти медичне обстеження. Арт-терапія та музикотерапія – ще один напрям діяльності. Проводиться соціально-психолого-педагогічний та медичний патронаж на дому, інформаційно-консультативна робота з батьками. За 10 місяців 2018 року пройшли реабілітацію 90 дітей з інвалідністю.
Певна категорія дітей, які завершили реабілітацію, успішно інтегровані в дошкільні, загальноосвітні та вищі навчальні заклади.
Діти з інвалідністю проходять курс реабілітації та соціальної адаптації у реабілітаційних групах денного та індивідуального відвідування. Для денного перебування організоване безкоштовне дворазове харчування (сніданок, обід).
Приміщення Центру та сенсорна кімната облаштовані сучасним лікувально-оздоровчим, ігровим обладнанням та засобами реабілітації. До відкриття нового реабілітаційного процесу діти Центру отримали в подарунок від міського голови – облаштування басейну (майже 400 тис. грн.)
Центр реабілітації «Родинний затишок», один із перших на Україні, який відвідують молоді люди з інвалідністю після 18 років.
Першочерговим завданням для працівників Центру є надання комплексу якісних реабілітаційних послуг молоді з інвалідністю. Сформовано електронну базу даних молоді з інвалідністю з розумовою відсталістю для визначення потреб щодо отримання соціальних та реабілітаційних послуг.
В закладі особи з інвалідністю щоденно отримують послуги з трудової, психологічної, соціально-побутової, фізичної реабілітації, медичне спостереження та цікаве дозвілля. Для клієнтів організовано одноразове харчування (обід), що доставляється їдальнею №1, а також додатково проводиться харчування (чай, булочки, печиво) за спонсорську допомогу.
Облаштування приміщень Центру здійснено з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та сучасного інтер'єру. Територія закладу упорядкована, доглянута.
У липні 2016 року за підтримки міського голови розпочато капітальний ремонт приміщення другого поверху Центру. 20 грудня 2017 року відбулося його відкриття. Загальна сума капітального ремонту склала 751 тис. грн. На облаштування меблями у 2018 році використано кошти в сумі майже 197 тис. грн. На сьогодні, пріоритетним завданням є функціонування цілодобового відділення.