Новини

«Культура українського ділового мовлення у професійному спілкуванні»

На таку тему поведено другий семінар-практикум з ділової української мови, цього разу для працівників структурних підрозділів Хмельницької міської ради. Його провели вчителі української мови шкіл міста: Алла Шпилюк, вчитель української мови та літератури, заступник директора з виховної роботи ліцею № 17, Галина Замрій, вчитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу № 9 та Вікторія Кальмучина, вчитель української мови та літератури навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова.

«Сьогодні ми будемо говорити про високу культуру ділового писемного та усного мовлення, про хороше знання і відчуття державної мови, уміння правильно користуватися усіма засобами української ділової мови, що є найкращою рекомендацією для кожної особи в її громадській діяльності і повсякденному житті. Допомога посадовим особам місцевого самоврядування засвоїти основні лексичні, граматичні та стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникати найпоширеніших помилок у діловому спілкуванні – мета нашої зустрічі», - розповіла Вікторія Кальмучина, вчитель української мови та літератури навчально-виховного об’єднання № 5 імені Сергія Єфремова.

Слухачі семінару-практикуму поновили знання про особливості ділового мовлення, загальні вимоги до писемного ділового мовлення, фразеологію офіційно-ділового стилю, фонетику і графіку ділового тексту; удосконалили вміння вибору граматичної форми слова при складанні документа; закріпили навички грамотного письма.

Аби семінар був цікавим, «уроки української» доповнювали транслюванням уривків з програми телеканалу UA: Перший "Лайфхак українською" з ведучим Дмитром Хоркіним, що дає можливість легко та цікаво ознайомитися з особливостями української мови, та експрес-уроків відомого педагога, теле- та радіоведучого, автора багатьох підручників і посібників з української мови Олександра Авраменка, який, до речі, нещодавно зустрічався із хмельницькими педагогами.

Учасники семінару також виконали практичні завдання.

«Під час семінару-практикуму ми наголосили на найбільш розповсюджених у діловому мовленні помилках, і дали можливість його учасникам зацікавитися темою, зануритися у проблему і далі розвиватися – користуватися словником, багато читати, збагачувати свою мову, тому що за одне заняття нереально вивчити все», - зазначила вчитель української мови та літератури Хмельницького ліцею №17 Алла Шпилюк.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!