Новини

Із Хмельницького в Запоріжжя завдяки Програмі національних обмінів

Центральна бібліотека Хмельницької міської бібліотечної системи (ЦБС) отримала мікро-грант Програми національних обмінів на реалізацію проекту «Хаби & Бібліотеки: вектори розвитку».

Завдяки проекту, четверо хмельничан за грантові кошти відвідали місто Запоріжжя з метою познайомитися з роботою бібліотеки і коворкінгів, поспілкуватися з представниками різних громадських організацій, представити місто Хмельницький на «Запорізькій книжковій толоці – 2017».

Тамара Козицька, директор ЦБС, розповіла: «У центральній бібліотеці м. Хмельницького завдяки Бюджету участі створено БібліоХаб. Він тільки розпочинав свою роботу, але привернув увагу громадської організації «Спільно HUB» із Запоріжжя. Запорізькі активісти запропонували познайомитися з їхнім 10-місячним досвідом роботи, адже «СпільноHUB» створений при Запорізькій обласній бібліотеці і має певні напрацювання».

Візит був наповнений заходами та дискусіями, напрацюванням спільних планів для налагодження взаємовигідної співпраці, планування спільних проектів для розвитку громад.

Публічна дискусія "Хаби & Бібліотеки: вектори розвитку" відбулася на «Запорізькій книжковій толоці». Вона привернула увагу журналістів, громадських активістів та бібліотечних працівників з різних областей України. Для представлення досвіду роботи бібліотек з міською громадою на Книжкову толоку були запрошені представники центральної бібліотеки м. Хмельницького. Разом із Запорізькими колегами вони обговорювали актуальні теми нових напрямків розвитку українських бібліотек. Дискусія зачепила стільки питань, що не закінчилася у відведений в рамках програми час, а продовжилася за лаштунками.

Віталій Міхалевський, голова Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України, теж мав окремий виступ у програмі Книжкової толоки та здивував відвідувачів майстер-класом "Математичні вірші". Учасники майстер-класу дізналися, як математичні розрахунки допомагають у написанні поезії, почули ліричні твори у виконанні Віталія Цезарійовича, «невиправного романтика», як його називають на Хмельниччині.

Три дні перебування у Запоріжжі дали можливість розповісти про м. Хмельницький українцям зі Сходу, залишити видання про наше місто у фондах Запорізької обласної універсальної бібліотеки. Чисельні знайомства та спілкування надихнули на спільні проекти і нові ідеї.

Адже, Програма національних обмінів створена саме для збільшення співпраці та конструктивного діалогу між різними регіонами України. Програма реалізується Центром культурного менеджменту (м. Львів) за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Учасниками програми національних обмінів стали:

Віталій Міхалевський – голова Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України,

Тамара Козицька, Світлана Сінькова, Елла Холміцька – працівники Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!