Новини

Історію створення ОУН та визначну постать Степана Бандери обговорять на засіданні круглого столу

15 січня о 15.00 годині в музеї історії міста Хмельницького, що на Проскурівській, 30, відбудеться науковий круглий стіл «ОУН І СТЕПАН БАНДЕРА ЯК СИМВОЛИ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ» до 90-річчя створення ОУН та 110-річчя з дня народження Степана Бандери.

Про Степана Бандеру нині говорять, як про людину-міф, адже історія його життя і боротьби тісно пов`язана з історією становлення Української державності. Проте як прихильники, так і противники Бандери мають складнощі з відтворенням фактів його біографії, світогляду, ролі у національному визвольному русі.

Історики радять: перш ніж сформувати своє ставлення до історичної особи, варто дізнатися, принаймні, базову інформацію про неї. Степан Бандера – один з провідних діячів українського національного руху, який представляв його праве радикальне крило у ХХ столітті. Частина Організації Українських Націоналістів, яка поділяла його погляди, називалася бандерівцями чи революціонерами ОУН. За які цінності, ідеї, проти кого і якими методами вони боролися? Що їм вдалося здійснити, а що – ні, зважаючи на політичні умови часу? Як їхня діяльність вплинула на справу боротьби за Українську державність?

Ці теми і коло інших питань обговорюватимуть на засіданні круглого столу відомі науковці-історики, викладачі вищих навчальних закладів краю, вчителі, краєзнавці, дослідники, громадські діячі, молодь, студенти.

Серед доповідачів і цьогорічний січневий ювіляр, відомий історик, доктор історичних наук, професор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького Микола Ілліч Кабачинський, якому виповнилося 55 років. Тому друга частина цього наукового зібрання передбачає віншування відомого хмельничанина, історика та краєзнавця.

Запрошуємо усіх, хто цікавиться історією Української державності, станом наукової розробки цієї тематики на сучасному етапі, взяти участь у науковій дискусії, розібратися у цікавих і суперечливих питаннях рідної історії.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!