Новини
Хмельницький зустрів учасників Всеукраїнського велопробігу ветеранів війни, присвяченого пам’яті захисників України
Щорічно, починаючи з 2019 року, 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. З цієї нагоди Міністерство у справах ветеранів війни організувало велопробіг ветеранів війни під гаслом: “Вшануємо пам’ять захисників України”, який стартував 16 серпня у місті Ужгород і завершиться 29 серпня, у День пам’яті захисників України, у місті Маріуполь.
Сьогодні учасники всеукраїнського велопробігу, серед яких є учасники бойових дій в АТО/ООС та війни в Афганістані, прибули у місто Хмельницький. На головній площі міста – майдані Незалежності разом з керівництвом міста й області, вшановуючи пам’ять захисників України, поклали квіти до меморіальної стели Героям Небесної Сотні та російсько-української війни. Після цього попрямували до пам’ятника Героям Небесної Сотні, що на перехресті вулиць Соборної та Героїв Майдану, та пам’ятника подолянам, полеглим в Афганістані та інших локальних війнах.
«В Україні йде війна і всі ми маємо гартувати себе як духовно, так і фізично, щоб бути всім в обороні та гнати шаленого агресора і ворога. Незважаючи на те, що ви часточку свого життя і здоров’я уже віддали служінню Україні, ви й надалі показуєте усім приклад як себе гартувати і бути завжди в обороні», - звернулася до учасників велопробігу, передаючи вітання від міського голови Олександра Симчишина, заступник міського голови Галина Мельник.
Мета велопробігу - підтримка ветеранів бойових дій, популяризація ветеранського спорту, спортивної реабілітації, здорового способу життя, просування позитивного образу ветерана війни та Мінветеранів в цілому.
У складі команди: старший Іван Балашов, начальник відділу у Закарпатський області, учасник бойових дій Афганістані (полковник у відставці); Микола Дидяк, учасник бойових дій в Афганістані (підполковник запасу); Сергій Поліщук, учасник бойових дій в антитерористичній операції (підполковник запасу); Анатолій Вересенко, учасник бойових дій в антитерористичної операції (старший сержант запасу).
Учасники велопробігу проїдуть за маршрутом: Ужгород – Стрий – Рогатин – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Житомир – Київ – Лубни – Полтава –Дніпро – Запоріжжя – Бердянськ – Маріуполь. Загалом подолають відстань близько 1800 км.
На шляху від Ужгорода до Маріуполя до велопробігу долучаться представники громадських організацій, учасники АТО/ООС, учасники бойових дій в Афганістані з різних регіонів України, аматори велосипедного спорту.
У містах слідування велопробігу учасники зустрічатимуться з представниками органів місцевої влади, родинами загиблих воїнів, ветеранами війни, місцевими жителями та молоддю, а також покладуть квіти до пам’ятників та алей Слави загиблих учасників бойових дій.