Новини

Хмельницький відзначає День відкритих даних

4 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день відкритих даних (Open Data Day), який вперше ініціювали у 2010-му році. Щороку на початку березня світова open data спільнота проводить заходи у різних містах та країнах, на яких розповідає, чому необхідно відкривати суспільно важливі дані, які рішення можна створювати на їх основі, та обговорює проблеми, що постають перед ком’юніті. В Україні це вже 3-й захід, приурочений до цієї події. Хмельницький, як місто-лідер, яке успішно розвиває відкриті дані, долучився до Open Data Day вдруге. Захід проводився в Україні за підтримки Міністерства цифрової трансформації. Організатори заходу: USAID/UKaid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», 1991 Open Data Incubator і Фонд Східна Європа.

Ком'юніті відкритих даних в Україні розвивається вже понад 5 років, за ці роки було зроблено чимало для його розширення, підтримки і розвитку. Цього року вирішено сфокусуватись на питанні: чи доступні відкриті дані для кожного.

Цьогорічне відзначення Дня відкритих даних в Україні відбулось у форматі онлайн Open Data TБ. У прямому включенні взяли участь представники міських рад міст: Хмельницький, Харків, Маріуполь, Львів, Запоріжжя, Слов'янськ, Вінниця, Луцьк, які активно розвивають сферу відкритих даних.

Хмельницький представив заступник міського голови Роман Примуш.

Хмельницький – місто, яке стрімко розвиває свої дані - так було представлено наше місто. Зокрема, заступник міського голови зазначив, що сфера відкритих даних – важливий напрямок цифрового розвитку держави та кожної громади. Що у місті Хмельницькому створено власний портал відкритих даних MyCity, в якому сформовано досить великий перелік відкритих даних. Наголосив, що Хмельницька міська рада піклується про те, щоб портал був зручним інструментом інформації у форматі відкритих даних для жителів міської територіальної громади, а відкриті дані доступними, якісними та актуальними.

«Ми вже вдруге долучаємось до святкування Міжнародного дня відкритих даних. Для нас це не просто святкування, а й копітка робота. Прозорість і відкритість - це одні із стратегічних напрямків розвитку міста, які закладені нашою Стратегією, закладені в Програмі цифрового розвитку громади. У цьому напрямку маємо певні досягнення. Ми фактично визнані USAID одним з лідерів з прозорості та відкритості даних. Ми приєдналися до Міжнародної хартії відкритих даних. Наразі активно працюємо з експертами та громадськістю щодо розвитку геоінформаційних систем. Вже працює портал Єдиної інформаційної системи MyCity, де кожен мешканець може мати свій електронний кабінет, користуватися усіма базами даних, які у нас є. Робимо крок за кроком, за підтримки Міністерства цифрової трансформації, якому висловлюємо особливу подяку, адже дуже важливо, щоб регіони рухалися вперед разом із державними органами в частині відкриття даних. Ми вітаємо зміни до Постанови № 835, яка розширює перелік обов’язкових до публікації наборів (до понад 100). Активно працюємо у сфері відкритих даних і постійно оновлюємо можливості для наших мешканців» - зазначив заступник міського голови Роман Примуш.

Хмельницька міська рада оприлюднює свої відкриті дані на веб-порталі відкритих даних Хмельницької міської ради , http://mycity.khm.gov.ua/OpenData, геопорталі Хмельницької міської ради gis.khm.gov.ua, Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua/

Важливими сервісами на основі відкритих даних є:

  • КАБІНЕТ МЕШКАНЦЯ порталу Єдиної інформаційної системи MyCity https://mycity.khm.gov.ua/Account/Login (відео про проєкт) - сервіс дає можливість отримати або замовити в електронному вигляді адміністративні послуги для мешканців, бізнесу, комунальних підприємств, що надаються в ЦНАП, довідки про склад сім'ї, довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи (зняття з реєстрації місця проживання), що надаються відділом реєстрації місця проживання управління з питань реєстрації, довідки Хмельницького бюро технічної інвентаризації (БТІ) про підтвердження наявності (відсутності) зареєстрованого права власності, поповнити ЕЛЕКТРОННИЙ КВИТОК для проїзду в громадському транспорті та інші. Для отримання електронних послуг та сервісів потрібно зареєструватись в КАБІНЕТІ МЕШКАНЦЯ.
  • Платформа Є ЛІКИ - можна перевірити наявність медикаментів, які можуть отримати пацієнти безкоштовно в конкретному регіоні та конкретній лікарні.
  • Сервіс Urbandata та чатбот Dabibot, завдяки яким будь-хто може перевірити дозволи на будівництво та моніторити реєстр будівельної галузі.
  • Сервіси Monitor.Estate, Bild.ua - інвестори можуть уникнути вкладень у ризикові об’єкти нерухомості.

 

Рішенням Уряду були внесені зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних".

Серед пріоритетних у Новій редакції Постанови – дані щодо будівельної діяльності, дані земельного кадастру та заборгованості щодо ЄСВ. Це також дані фінансової звітності, відомості державного земельного кадастру, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню тощо.

У заході також взяли участь представники виконавчих органів міської ради; фахівці ХМКП «Хмельницькінфоцентр»; представники місцевих ЗМІ; студенти та громадські активісти міста.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!