Новини

Хмельницький став переможцем в конкурсному відборі міст-партнерів USAID «Проекту енергетичної безпеки»

Хмельницький став переможцем в конкурсному відборі міст-партнерів USAID «Проекту енергетичної безпеки» (ПЕБ) для підтримки реформ, спрямованих на оптимізацію та розвиток інфраструктури теплопостачання.

В рамках співпраці з містом USAID ПЕБ планує:

- розробити Схему теплопостачання для міста-партнера;

- розробити довгострокову стратегію розвитку системи теплопостачання та визначити список пріоритетних проєктів для покращення системи теплопостачання;

- для визначених пріоритетних інвестиційних проєктів розробити концепцію, кошторис, оцінити інвестиційний вплив та визначити потенційне джерело фінансування.

USAID Проект енергетичної безпеки, зосереджується на реформі нормативно-правової бази сектору та на допомозі органам місцевого самоврядування в підготовці схем теплопостачання, програм розвитку енергетичного сектору, реформуванні теплового господарства та безпосередньо комунальним підприємствам через визначення комплексу заходів для покращення технічних і фінансових показників. Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання дозволить залучити більше інвестицій та допоможе кінцевим користувачам заощадити кошти завдяки зменшенню втрат та енергоспоживання.

Це вже не перший досвід успішної співпраці з американськими проектами.

Хмельницький активно брав участь в 2015-2019 роках в Проекті USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Це дало змогу розробити стратегію муніципальної енергетичної політики до 2025 року, прийняти План дій зі сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького, провести енергоаудит бюджетних закладів, реалізувати інвестиційні пропозиції з впровадження проектів з енергоефективності, альтернативних джерел та заходів зі зменшення викидів СО2 та побудувати систему енергетичного менеджменту згідно з міжнародними стандартами.

Протягом п’яти років вдалося реалізувати 76 проектів у сфері енергоефективності, що дало змогу отримати в результаті скорочення споживання енергетичних ресурсів загалом на 17 961 МВт*год. 5,8 млн м3 газу та досягти зменшення викидів СО2 на 434,8 тис. тонн (на 21,9%).

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!