Новини
Хмельницький серед 10 міст, де е-петиції успішно впроваджуються
Згідно даних Єдиної системи місцевих е-петицій e-dem.in.ua, за два роки кожне шосте звернення було успішним – тобто кожна шоста петиція дістала вдосталь підтримки від громадян, аби потрапити на розгляд до місцевих органів влади. Від моменту запуску системи до неї приєдналися 124 громади. Переважно це – міста, але є й окремі сільські та селищні громади. Серед них – 12 обласних центрів, міста Краматорськ і Сєверодонецьк, а також – Кам’янське, Маріуполь, Лисичанськ та інші.
Упродовж 2015-2017 років через систему жителями всіх громад загалом ініційовано понад 10 000 петицій. Серед них 1 725 петицій зібрали необхідну кількість підписів та були розглянуті органами місцевого самоврядування. У Хмельницькому зафіксована 57 результативних е-петицій, відтак Хмельницький увійшов у топ-10 міст з найбільшою кількістю успішних електронних петицій. Повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування України.
Вирішення проблем громади залежить як від їх якісного формулювання з боку жителів, так і від ефективного розгляду з боку місцевої влади. Місцеві електронні петиції – це неабияке випробування на демократичну зрілість для всіх. Також надзвичайно важливим є залучення авторів петицій до прийняття та ухвалення рішення місцевою владою, що наразі спостерігається не завжди.
Безумовною перевагою e-dem.in.ua є використання сучасних інструментів електронної ідентифікації, які унеможливлюють створення фейкових петицій. Так, платформа e-dem.in.ua однією з перших в Україні запровадила BankID, а другим засобом стала двофакторна ідентифікація через мобільний телефон.
Нагадаємо, що Єдина система електронних петицій створена для забезпечення єдиного підходу до запровадження місцевих е-петицій по всій Україні. Вона надає місцевим владам якісне технічне рішення та пакет проектів місцевих нормативно-правових актів для виконання норм закону щодо електронних петицій. Громади, які долучились до системи, надають своїм жителям ефективну можливість напряму впливати на рішення місцевої влади.
Проект створений в межах швейцарсько-української Програми EGAP, виконуваної «Фондом Східна Європа» та партнерами у співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України і фінансованої Швейцарським бюро співробітництва.