Новини

Хмельницький музей-студія фотомистецтва запрошує на виставку фотографій вінничанина Вадима Козловського

У четвер, 4 березня, о 16 годині у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56) відбудеться відкриття виставки фотографій "МНОЖИНИ" Вадима Козловського з міста Вінниця.

Виставка триватиме з 4 по 23 березня.

«МНОЖИНИ. Немає, напевно, кращого засобу зупинити час, ніж фотографія.

Завдяки їй людство накопичило безліч вражаючих моментів буття цивілізації. Але в цієї фіксації є і певна слабкість. Деякі прояви життя неможливо відобразити статично. Бо вони по суті своїй не статичні. Швидкоплинність часу, зміни світла та тіні, рух повітря та води мають у своїй природі суто динамічні характеристики. Чи можливо відтворити за допомогою дискретного принципу цілісність цих процесів? Певною мірою це завдання вже давно виконане у вигляді анімації, де зміни за невеликі проміжки часу у об’єктах «зшиті» у цілісну картину рухів та перетікання одного стану у інший. Але мозок людині та наше реальне фізичне життя не дозволяє побачити ці рухи окремо та водночас разом, всі у один та той же момент нашого сприйняття.

Багато відомих фотографій завдячують своїй появі вдалому моменту. Але, погодьтеся, неможливо вловити УСІ моменти життя, що минає, хоч би як цього і не хотілось. Однак можна скласти певну систему моментів, які дозволять передати рух, фактично без руху, а лише завдяки багатократній фіксації тих чи інших об’єктів. Про рух чого йдеться? Правильно, це рух часу. У цьому випадку автор здатний зіткати з примарних миттєвостей, що зникають, повновісну єдину тканину. І тоді рамки часу перестають бути обмеженням для сприйняття. Життя (час), що протікає у нашому розумінні лінійно, - від моменту до моменту, набуває при цьому незвичної поліфонії. У якомусь сенсі вона віддзеркалює відносність такого поняття, як невідворотність часу, що минув. Те, що ми втрачаємо, рухаючись від моменту до моменту можливо уявити у вигляді нашарування їх один на один. Подібний підхід властивий для створення музики, де кожна нота сама по собі ще не є музикою, але будучи вплетеною у тло твору є фрагментом цілісного звучання. На іншому боці подібного підходу – ілюстрація відносності простору та часу. У цих роботах простір згорнутий в одну точку, через яку і протікає час, вносячи властиві його рухові зміни. Не існує двох абсолютно ідентичних миттєвостей, але завдяки зацикленому у просторі макету ми можемо побачити, або, навіть і помацати настільки непевний і невизначений феномен «дежавю», який так само має право бути відтвореним, як певний пробитий чимось гострим отвір, прободіння часу у якійсь конкретній точці простору. Таким чинам у представлених роботах час продовжує текти, незважаючи на його фактичну зупинку фотофіксацією, а простір, залишаючись впізнаним, приймає на себе ознаки часу. І це є ілюстрацією лейтмотиву усього нашого земного існування.

Ірина Береза, 2020»

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!