Новини

Хмельницький ділиться досвідом в рамках програми Партнерства «Відкритий уряд – місцевий рівень»

Під час роботи круглого столу, організованого проектом Конгресу Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018 – 2021 роки, обговорили досвід Хмельницького та подальші кроки у рамках програми Партнерства «Відкритий уряд – місцевий рівень».

Хмельницький є одним із лідерів у впровадженні відкритого самоврядування. Відкрита влада – це :

- відкрита інформація;

- відкрита комунікація;

- відкриті дані та перехід на електронні послуги.

«Ми постійно вивчаємо потреби громади через зустрічі з мешканцями, в тому числі у мікрорайонах міста, тісну співпрацю з громадськими організаціями, молоддю та ЗМІ, зустрічі та консультації з бізнесом, залучення фахівців та експертів, в тому числі міжнародних», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

При виконавчому комітеті та найбільших управліннях створено громадські ради.

За п’ять років відвідуваність офіційного сайту міськради виросла в 10 разів. Так, за 11 місяців цього року відвідуваність сайту склала 1,7 млн. відвідувань (або більше 150 тис. відвідувань на місяць).

Також відкрито спеціальні канали та сторінки у соціальних мережах (Facebook, Telegram, Viber) – це щоденна онлайн комунікація з десятками тисяч хмельничан.

Відбуваються щотижневі прямі телефонні лінії для комунікації громадян із керівництвом міста.

Запроваджено електронні комунікації (електронні звернення, електронні запити на отримання публічної інформації, електронні петиції до Хмельницької міської ради, консультації та опитування. Працює портал «Відкрите місто».

Ведеться робота з сервісами «Відкритий бюджет», Публічна аналітика, Моніторинг публічних закупівель та інші.

Запроваджено Бюджет участі (в цьому році 3 млн.грн.), виділяються спеціальні кошти на реалізацію Громадських ініціатив. Вже є дуже багато цікавих та важливих для громади реалізованих проєктів.

Реалізовується власний муніципальний стартап – проєкт MyCity (веб-портал «Єдина інформаційна система міста»).

«Ми перше місто в Україні, яке запустило свої відкриті дані у вигляді реєстрів в режимі онлайн, впровадили Кабінет Мешканця, через який в електронному вигляді доступні не лише державні, але й 21 муніципальна послуга (до кінця року додатково буде запроваджено ще 17 послуг з питань архітектури та містобудування).

Плани на найближчі роки - забезпечити надання усіх адміністративних послуг електронно, запустити такий же процес у послугах соціального захисту.

Розповідати можна багато. Відверто – ще 5 років тому все це здавалося фантазіями. Працюємо далі!», - підкреслив Олександр Сергійович.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!