Новини
Хмельницьких учителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
Оголошено додатковий набір для охочих взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Заявку можна подати до 14 лютого.
Учасники проєкту пройдуть навчання з інфо-медійної грамотності та отримають матеріали для інтеграції цих навичок у свої уроки. Мета проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.
17 шкіл з Хмельницького та 10 із Хмельницької області є учасниками всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». 150 учителів та директорів з цих шкіл вже пройшли тренінги з медіаграмотності та навчають школярів критичному споживанню інформації, застосовуючи спеціально розроблені матеріали від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), яка реалізує проєкт.
Приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців запрошують й інших вчителів з міста Хмельницького та області. На сьогодні у проєкті беруть участь вже 654 школи і майже 3000 вчителів з усіх областей України.
«Ми запрошуємо активних учителів долучатися до проєкту, отримувати цінні знання та передавати їх своїм учням. Інфо-медійна грамотність – важлива навичка сучасної зрілої особистості. Саме тому наш проєкт має на меті навчити учнів мислити критично та розбиратись у лавині інформації, яка присутня в медіа. Проєкт допоможе вчителям зробити уроки сучаснішими та зацікавити учнів у вивченні свого предмету. Заявка на участь у відборі доволі проста і займе у вас не більше 25 хвилин. Запрошуємо вчителів ставати провідниками змін у освіті», - зазначила програмна менеджерка проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність» Марія Мовшук.
До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.
До вересня 2021 року нові учасники пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфо-медійної грамотності в уроки. Навчання відбуватиметься онлайн. Електронні матеріали проєкту будуть надані вчителям після проходження тренінгів. Матеріали містять конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.
«Завдяки участі в проєкті та навчанню на тренінгах, я відкрила нові можливості як для власного розвитку, так і для розвитку своїх учнів. Матеріали і вправи, які використовувала на уроках, викликали зацікавлення та заохочували учнів до здобуття нових знань, з обов'язковим посиланням на джерело, обміну інформацією та отриманими знаннями. Такі форми роботи, які були запропоновані нам в рамках проєкту, спонукають до творчості та активізують розумову діяльність учнів. Діти вчаться спілкуватися та поважати одне одного, враховувати різні думки», - зазначила вчителька мистецтва Хмельницького ліцею №15 ім. О. Співачука Валентина Боричко.
Відбір учасників триває з 29 січня по 14 лютого.
Детальніше про конкурс та проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» можна почитати на сторінці: http://l2dua.com/ .
За додатковою інформацією звертайтеся до регіонального координатора проєкту в Хмельницькій області Тамари Козицької за номером телефону: 067 336 23 22.
Довідка
Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси.
Діяльність проєкту направлена на розвиток навичок критичного сприйняття інформації та інтеграцію інфо-медійної грамотності в навчальну програму закладів освіти. В рамках проєкту розробляються навчальні матеріали для вчителів (8-10 клас), проводяться тренінги для установ-учасників проєкту (школи, ІППО, педагогічні ЗВО), розроблено онлайн-курс з медіаграмотності Very Verified (https://verified.ed-era.com/ua).