Новини
Хмельницькі комунальники переймали європейський досвід догляду за деревами
«Догляд за кроною дерева. Вдосконалення міської політики озеленення» - лекцію на таку тему для працівників комунальних підприємств, які займаються утриманням зелених насаджень, прочитали у Хмельницькій міській раді. Мова йшла і про європейські стандарти обрізки та догляду за деревами. Матеріали для робочої зустрічі підготували Олександра Сладкова, екологиня, арбористка, заступниця директора Департаменту економічного розвитку Львівської міськради, яка займається проєктами у сфері зелених технологій і продовжує розвивати власні ініціативи, започатковані в управлінні екології, яке очолювала донедавна, та Пьотр Тишко-Хмельовєц, арборист, фахівець з оцінки дерев, керівник Інституту Дерева у місті Вроцлав (Польща).
«Останні 3 роки я виконувала обов’язки начальника управління екології Львівської міської ради і нам вдалося певним чином змінити політику щодо озеленення і догляду за деревами. Одного разу я побачила в інтернеті, що вагаються щодо ясеня, який знаходиться на майдані Незалежності вашого міста і запропонувала свою допомогу в його обстеженні, адже кожне багатовікове дерево – це є цінність. Зі мною сконтактували і запропонували розповісти про наші практики, а саме яким чином ми змінили підходи до дерев. Ми з радістю погодилися. Зі мною тут сьогодні Пьотр Тишко-Хмельовєц, відома у Польщі людина, яка очолює Інститут Дерева у Вроцлаві, організацію, яка розробляє і впроваджує стандарти догляду за деревами і робить багато проектів з Європейською Асоціацією арбористів, - розповіла Олександра Сладкова. – Для усіх нас є болісним питання обрізки, заміни і посадки дерев. В усіх містах приблизно однакові проблеми. Ми працюємо у напрямку покращення догляду за деревами».
Такі лекції відбулися і в інших містах України: Житомирі, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Харкові.
«Ми цінуємо знання, досвід Олександри Сладкової та європейські практики озеленення, які вона впродовж останніх років впроваджувала у своєму рідному місті. Намагатимемось перейняти усе найкраще, знання Олександри Сладкової, якими вона ділитиметься з нашими комунальниками та озеленювачами, - зазначив заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок. - Після навчань разом з гостями плануємо оглянути дерева, стовно яких у нас є питання, і надати пропозиції щодо їх утримання. Також Олександра Сладкова поспілкується з активом нашого міста. Ми продовжуватимемо практику запрошення найкращих фахівців в Україні у певних галузях, аби переймати найкращий досвід і будувати найкраший Хмельницький».
У ході лекції сьогоднішні вектори догляду за деревами Пьотр Тишко-Хмельовєц порівнював із досвідом європейських країн.
«Мета мого візиту до Хмельницького: по-перше, поділитися досвідом з колегами з України щодо втілення в життя стандартів з обстеження і догляду дерев, розроблених у Європі, зокрема у Польщі, які допомагають правильно займатися зеленими насадженнями, по-друге, частина моєї родини – вихідці з України, у мене є фото, зроблене сто років тому, на якому зображений мій дід у вашому місті, на перехресті вулиць Соборної та Олександрівської (теперішньої Проскурівської), я хочу знайти це місце, - розповів Пьотр Тишко-Хмельовєц. - Ми вболіваємо за вашу країну і раді, що Україна і Польща разом».