Новини

Хмельницькі комунальники переймали європейський досвід догляду за деревами

«Догляд за кроною дерева. Вдосконалення міської політики озеленення» - лекцію на таку тему для працівників комунальних підприємств, які займаються утриманням зелених насаджень, прочитали у Хмельницькій міській раді. Мова йшла і про європейські стандарти обрізки та догляду за деревами. Матеріали для робочої зустрічі підготували Олександра Сладкова, екологиня, арбористка, заступниця директора Департаменту економічного розвитку Львівської міськради, яка займається проєктами у сфері зелених технологій і продовжує розвивати власні ініціативи, започатковані в управлінні екології, яке очолювала донедавна, та Пьотр Тишко-Хмельовєц, арборист, фахівець з оцінки дерев, керівник Інституту Дерева у місті Вроцлав (Польща).

«Останні 3 роки я виконувала обов’язки начальника управління екології Львівської міської ради і нам вдалося певним чином змінити політику щодо озеленення і догляду за деревами. Одного разу я побачила в інтернеті, що вагаються щодо ясеня, який знаходиться на майдані Незалежності вашого міста і запропонувала свою допомогу в його обстеженні, адже кожне багатовікове дерево – це є цінність. Зі мною сконтактували і запропонували розповісти про наші практики, а саме яким чином ми змінили підходи до дерев. Ми з радістю погодилися. Зі мною тут сьогодні Пьотр Тишко-Хмельовєц, відома у Польщі людина, яка очолює Інститут Дерева у Вроцлаві, організацію, яка розробляє і впроваджує стандарти догляду за деревами і робить багато проектів з Європейською Асоціацією арбористів, - розповіла Олександра Сладкова. – Для усіх нас є болісним питання обрізки, заміни і посадки дерев. В усіх містах приблизно однакові проблеми. Ми працюємо у напрямку покращення догляду за деревами».

Такі лекції відбулися і в інших містах України: Житомирі, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Харкові.

«Ми цінуємо знання, досвід Олександри Сладкової та європейські практики озеленення, які вона впродовж останніх років впроваджувала у своєму рідному місті. Намагатимемось перейняти усе найкраще, знання Олександри Сладкової, якими вона ділитиметься з нашими комунальниками та озеленювачами, - зазначив заступник міського голови – директор Департаменту інфраструктури міста Василь Новачок. - Після навчань разом з гостями плануємо оглянути дерева, стовно яких у нас є питання, і надати пропозиції щодо їх утримання. Також Олександра Сладкова поспілкується з активом нашого міста. Ми продовжуватимемо практику запрошення найкращих фахівців в Україні у певних галузях, аби переймати найкращий досвід і будувати найкраший Хмельницький».

У ході лекції сьогоднішні вектори догляду за деревами Пьотр Тишко-Хмельовєц порівнював із досвідом європейських країн.

«Мета мого візиту до Хмельницького: по-перше, поділитися досвідом з колегами з України щодо втілення в життя стандартів з обстеження і догляду дерев, розроблених у Європі, зокрема у Польщі, які допомагають правильно займатися зеленими насадженнями, по-друге, частина моєї родини – вихідці з України, у мене є фото, зроблене сто років тому, на якому зображений мій дід у вашому місті, на перехресті вулиць Соборної та Олександрівської (теперішньої Проскурівської), я хочу знайти це місце, - розповів Пьотр Тишко-Хмельовєц. - Ми вболіваємо за вашу країну і раді, що Україна і Польща разом».

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!