Новини

Хмельницька обласна служба зайнятості сприяє зайнятості осіб з інвалідністю

Питання соціального захисту та організації сприяння зайнятості людей з інвалідністю, надання їм якісних та адресних соціальних послуг залишається важливим напрямком роботи Хмельницької обласної служби зайнятості.

Так, протягом січня-жовтня 2019 року послугами скористались майже 3,0 тис. безробітних осіб з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 2,7 тис. осіб. Із загальної кількості безробітних осіб з інвалідністю понад 40% складали жінки, 14% – учасники АТО (ООС). Для осіб з інвалідністю актуальними були понад 730 вакансій.

Забезпечено роботою 907 осіб з інвалідністю, в т.ч. 862 мали статус безробітного. Особи з особливими потребами працевлаштовані на вакантні місця: економіст-статистик, інженер-будівельник, агроном, практичний психолог, бухгалтер, кухар, адміністратор, охоронник, продавець, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, електрогазозварник, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, приймальник молочної продукції, швачка, водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, тощо. Велика чисельність осіб була працевлаштована на: ТзОВ "Святець" (28 осіб), ПП "Аграрна компанія 2004" (16 осіб), ТзОВ "Волочиськ-Агро" (15 осіб), ПАТ "Теофіпольський цукровий завод"(11 осіб), ПРАТ "Красилівський цукровий завод"(11 осіб), ПАТ "Шепетівський цукровий комбінат"(11 осіб), ТОВ "Енселко Агро" (11 осіб), ТОВ "Агропартнер-1" (10 осіб). У тому числі 21 особа була працевлаштована з наданням компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.

Започаткували власну справу 11 осіб з інвалідністю, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності (надання перукарських послуг, діяльність у сфері бухгалтерського обліку, роздрібна торгівля, надання послуг мобільного харчування, виробництво меблів, вирощування сільськогосподарських культур, технічне обслуговування та ремонт автотранспорту).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 305 осіб з інвалідністю. Безробітні брали участь в благоустрої та озелененні населених пунктів, працювали на підсобних роботах по ремонту приміщень соціального призначення, працювали з технічною документацією та інше.

Професійне навчання проходив  301 безробітний з інвалідністю за професіями: тракторист, продавець, електрогазозварник, кондитер, кухар, слюсар  з ремонту технологічних установок, тощо. Після завершення навчання 92,1% безробітних з інвалідністю працевлаштовано. Профорієнтаційними послугами охоплено 98,4% загальної чисельності безробітних осіб з інвалідністю. Вони залучаються до участі у різноманітних профорієнтаційних заходах,  профінформаційних семінарах, семінарах з орієнтації на підприємницьку діяльність. За бажанням особи з інвалідністю проводиться профдіагностична консультація та профвідбір перед направленням на профнавчання.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!