Новини

Хмельничани згадали подвиг Максима Яровця на вечорі пам’яті

У приміщенні Хмельницької ЗОШ № 18 І-ІІІ ступенів ім. В. Чорновола відбувся вечір пам’яті учасника АТО Максима Яровця. Саме в цій школі хлопець навчався протягом 2001-2012 років.

«Є люди пам'ять про яких буде жити в наших серцях вічно, ті які виконують не лише персональні обов’язки, але думають про націю, народ. Люди, які боряться за свою свободу, незалежність, за право робити той вибір, який вони вважають за потрібне. Таким був Максим Яровець. Будь-які справи, які творять сьогодні інші захисники, мають продовження. Максим був досить молодим, але запам’ятався своїм товаришам вірним другом, побратимом, командиром. Він своїм вчинком довів, що його справа недаремна, він дав нам шанс творити, жити, дихати. Загиблі українські воїни не загинули даремно, вони повинні залишатися в наших серцях навічно», - сказав заступник міського голови Володимир Гончарук.

Володимир Володимирович закликав присутніх вшанувати пам’ять Максима Яровця хвилиною мовчання.

«Максим обрав шлях воїна, сміливо ставши на захист рідної Вітчизни в складний для неї час. Скіф прийшов на війну 21-річним юнаком який прагнув щось змінити, прагнув вчитися і навчати інших. Він був прекрасною людиною та хорошим командиром для своїх бійців. Мав свою точку зору і коли був впевнений в ній, то переконливо її відстоював. Завжди був поруч біля своїх хлопців і, на мою думку, був в них в повазі, не дивлячись на свій зовсім юний вік. Бо тут повага та визнання здобуваються не кількістю зірочок на погонах, а вчинками. Він своїми вчинками це доводив. Офіцер. Дійсно гідний, справжній та мужній офіцер», - поділилася спогадами його посестра Руслана Нечаєва.

Зі сльозами на очах про свого сина, його плани розповідала пані Наталія.

«Максим мав ще надзвичайно багато планів, хотів багато встигнути, але війна вкрала його у нас», - сказала його мати.

Також вшанувати пам’ять побратима приїхали курсанти 4-го курсу факультету військової розвідки та спеціального призначення Одеської військової академії Денис Мусієнко та Олег Мостовий.

Учасники народного художнього колективу «Козацькі джури» та Наталія Загуровська виконали творчий номер «Чорна квітка», який присвятили усім загиблим під час російсько-української війни на сході України та їх близьким.

Також пісню власного авторства «Після війни» нашим-воїнам-захисникам присвятив бард Ігор Білий.

На завершення вечора пам’яті присутні подякували батькам Максима за мужність сина, адже це гордість для всіх поколінь.

Максим Яровець народився 13 січня 1995 року в місті Хмельницькому.

Під час навчання хлопець зарекомендував себе як вихований, дисциплінований, порядний учень. Поважав вчителів, підтримував дружні стосунки зі всіма однокласниками. Навколо нього завжди згуртовувалися його однолітки, прислухалися до його думки, а найголовніше – він вмів відстоювати свої позиції.

Ще зі шкільних років Максим захоплювався історією нашої держави. Подорослішавши став цікавитися військами спецназу, купував книги, переглядав фільми, серйозно займався спортом. У випускному класі хлопець вирішив, пов’язати свою долю з військовою справою, а саме: вступити до Одеської військової академії на факультет військової розвідки.

З березня 2016 року Максим Яровець брав участь в антитерористичній операції на сході України з позивним «Скіф». До липня цього ж року він служив командиром взводу 2-ї розвідувальної роти та виконував обов’язки командира роти глибинної розвідки, з липня 2016 року - командир роти глибинної розвідки 130-го окремого розвідувального батальйону Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Хлопця поважали побратими та підлеглі, високо цінували його особисті якості. Загинув Максим під час виконання військового завдання 5 жовтня 2016 року.

Указом Президента України «За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку», Максим Яровець нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медаллю «Захисник України» від благодійного фонду Спілки Матерів Миру, почесною відзнакою міської громади «Мужність і Відвага». Почесний громадянин міста Хмельницького.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!