Новини

До уваги суб’єктів господарювання! Як утилізувати засоби індивідуального захисту

Зважаючи на заходи протидії коронавірусу в країні масово використовуються засоби індивідуального захисту (ЗІЗ): маски, рукавички, респіратори, антисептики та дезінфікуючі засоби. Як наслідок, утворюються відходи засобів індивідуального захисту та відходи тари з-під антисептиків і дезінфікуючих засобів. Яким чином збирати, переміщувати, зберігати та кому передавати ці відходи?

На нормативному рівні вимоги щодо поводження з медичними відходами регламентовані лише для медичних закладів та інших закладів незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб – підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті) та визначені в Державних санітарно-протиепідемічних правилах і нормах щодо поводження з медичними відходами, затверджених наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325.

Тому при відсутності нормативного регулювання, установи, організації, підприємства можуть використовувати зазначені правила за аналогією.

Відходи ЗІЗ (рукавички, маски, респіратори).

Відповідно до класифікації медичних відходів, відходи ЗІЗ (рукавички, маски, респіратори) можуть бути віднесені до відходів категорії В.

Збирання відходів категорії В у місцях їх утворення здійснюється у герметичний контейнер.

Відходи категорії В передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання.

Після кожного використання багаторазових ємностей для збору відходів категорії В проводиться їх дезінфекція.

Відходи тари з-під антисептиків і дезінфікуючих засобів.

Відходи тари з-під антисептиків і дезінфікуючих засобів належать до відходів категорії С.

Зазначені відходи збирають у марковані ємності з кришками, які щільно прилягають, та зберігають у спеціально виділених приміщеннях.

Медичні відходи категорії С передаються спеціалізованим підприємствам, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Загальні вимоги щодо приміщення, де розміщені контейнери.

Приміщення для поводження з відходами повинні утримуватись у чистоті. Поточне прибирання проводять вологим способом не рідше одного разу на тиждень із застосуванням мийних і дезінфекційних засобів. Генеральне прибирання проводять не рідше 1 разу на місяць.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину необхідно:

  • забезпечити збирання використаних працівниками масок та рукавичок одноразового використання в окрему ємність (контейнер);
  • провести дезінфекцію використаних засобів індивідуального захисту одним із дозволених в Україні дезінфікуючим засобом;
  • використані та продезінфіковані засоби індивідуального захисту зібрати і упакувати в окремий поліетиленовий пакет з подальшою утилізацією.

Такі заходи передбачені як для тих, хто використовує засоби індивідуального захисту з метою профілактики на робочих (немедичних) та в громадських місцях, громадському транспорті, так і в побуті.

Рекомендуємо підприємствам, установам, організаціям, зокрема, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, розваг та обслуговування населення, заключити договори на утилізацію використаних засобів індивідуального захисту з суб’єктами господарювання, які мають відповідні ліцензії у сфері управління відходами.

З переліком ліцензованих підприємств можна ознайомитись на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за посиланням.

Нагадуємо, що за порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення за статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» на порушників передбачається накладання штрафів:

- на громадян від 17 000 до 34 000 грн;

- посадових осіб від 34 000 до 170 000 грн.

 

За інформацією управління з питань екології

та контролю за благоустроєм міста

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!