Новини

Державний Прапор України урочисто підняли у сквері імені Тараса Шевченка

23 серпня, у день Державного Прапора України, напередодні відзначення 28-ої річниці незалежності України у сквері імені Т. Шевченка, біля пам’ятного знаку, встановленого на місці підняття першого синьо-жовтого стягу в місті Хмельницькому у березні 1990 року, відбулося урочисте підняття Державного Прапора України. На місці важливої і знакової для громади міста події зібралися активісти та організатори Народного Руху на Хмельниччині, представники міської влади, громадськість міста.

Відкрила захід заступник міського голови Галина Мельник. Звертаючись до учасників урочистостей, вона наголосила на значному вкладі Народного Руху України у здобутті незалежності нашої Батьківщини.

«У 1990 році горстка рухівців зібралася тут і творила, відроджувала Українську державу у нашому місті. У ті роки насправді дуже важко було це робити, - зазначила заступник міського голови Галина Мельник. - Прапор – це не просто символ, а сакральна святиня, яка об’єднує українців, утверджує державу, кордони і націю. Дякую сивочолим людям, хмельничанам, які тут у 1990 році проявили хоробрість, гідність, самодостатність і підняли синьо-жовтий прапор. Бажаю їм здоров’я, визнання того, що вони робили і продовжують творити гідну справу справжніх українців. А синьо-жовтий стяг, щоб вічно майорів над нашою Україною».

Народний Рух України був не просто громадсько-політичним об’єднанням, а, насамперед, єдиним противником радянської тоталітарної системи, зумів об’єднати всі демократичні сили навколо головної мети – державної незалежності.

Синьо-жовтий стяг у Хмельницькому вперше замайорів на початку 90-х, у сквері ім. Т.Шевченка (у той період парк імені Коцюбинського), поряд із пам’ятним каменем, закладеним патріотами та членами РУХу на місці спорудження пам’ятника великому Кобзареві. Його неодноразово зривали, нищили. Прапор, котрий зберіг колишній працівник міліції, а нині завідувач відділу роботи із зверненнями громадян міської ради Анатолій Савченко, був ідентифікований 23 серпня 2017 року й урочисто переданий на зберігання міській владі.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!