Новини

Державна реєстрація – вагомий крок до бізнесу

Суб’єкти господарювання відіграють важливу роль у забезпеченні реалізації більшості потреб населення, розвитку економіки нашого міста та усієї держави.

З метою систематизації інформації про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і засвідчення факту їх створення та припинення був створений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Державна реєстрація є вагомим кроком для започаткування підприємницької діяльності, оскільки з моменту реєстрації суб’єкти господарювання отримують статус учасників правовідносин, тобто фактично отримують цивільну правоздатність.

Суб’єктами державної реєстрації є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси.

Виконанням покладених повноважень на виконавчі органи Хмельницької міської ради щодо державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, формування та ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців займається відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який входить до складу управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради.

Про особливості державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців розповідає начальник управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради Сергій Гончар.

 

Де проводять державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців?

 

Державну реєстрацію проводять державні реєстратори відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради, який знаходиться за адресою: місто Хмельницький, вул. Соборна, 16.

Державна реєстрація юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців проводиться незалежно від місця знаходження юридичної особи в межах області, а фізичної особи-підприємця в межах України.

 

Які документи подаються заявником для реєстрації фізичної особи-підприємця?

 

Для державної реєстрації фізичної особи підприємцем подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;

2) заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, - за бажанням заявника;

3) нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності;

4) договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства - у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».

 

Який строк розгляду документів поданих для державної реєстрації?

 

Протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

 

Яка вартість адміністративних послуг, які надаються відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців?

 

Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи-підприємця здійснюється на безоплатній основі.

Проте частина адміністративних послуг, які надаються державними реєстраторами, є платними. Розмір адміністративного збору залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. В разі реєстрації змін до відомостей юридичних осіб, крім органів державної влади та місцевого самоврядування, розмір адміністративного збору на сьогоднішній день складає 680 гривень. Приватні підприємці сплачують 230 гривень за надання адміністративної послуги за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи – підприємця. При зміні видів діяльності адміністративний збір з приватних підприємців не стягується.

За надання відомостей з ЄДР розмір адміністративного збору становить 110 грн - за надання витягу в паперовій формі та 160 грн – за надання документів на паперових носіях з реєстраційної справи.

 

Чи є можливість зареєструватися приватним підприємцем в режимі он-лайн?

 

Так, не виходячи з дому або офісу є можливість зареєструватися в режимі он-лайн через Єдиний портал державних послуг ДІЯ при наявності електронного цифрового підпису.

 

Чи є можливість зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю в режимі он-лайн?

 

Через Єдиний портал державних послуг ДІЯ можливо зареєструвати юридичну особу у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, яке буде діяти на підставі модельного статуту.

 

В якому вигляді можливо отримати інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань?

 

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді :

  1. безоплатного доступу через портал електронних сервісів;
  2. документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі;
  3. витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!