Цисар Олександр Миколайович

Цисар Олександр Миколайович

Олександр Цисар любив життя, будував його оптимістично, у доброму гуморі, із серйозними підходами, дорожив часом. Чи входила у його плани війна? Ні, лише перемога і праця.

Народився Олександр Цисар 12 вересня 1979 року в місті Городку, згодом його родина переїхала до Сатанова. У школі він найкраще знав математику й фізику, був активним і в літературних постановках, і в художній самодіяльності. Вигадав назву шкільної команди КВК «ШИП» («Шутя играем – шутя победим»), яка стала його позивним на війні. Після школи Олександр здобув фах інженера-будівельника в Київському політехнічному інституті. Одружився, зареєструвався приватним підприємцем. Спочатку розробляв макети меблів у Києві, потім із дружиною Тетяною переїхали до Хмельницького й відкрили фірму з виробництва меблів на замовлення.

На війну Олександр потрапив під час другої хвилі мобілізації. Воював у районі летовища в Донецьку. Найчастіше – у другому батальйоні 93-ї бригади, у якій командував другим взводом. Побратими згадували про «мурашник», що його самотужки побудував Олександр Цисар на підступах до Донецького летовища. Щоночі тягав дерев’яні колоди, аби зробити укріплення, з якого наші військові потім контролювали територію. Завдяки йому 17-а висота стала неприступною для ворога.

По-пластунськи «ШИП», Олександрів позивний, проповз увесь сектор «Б». Хвацько розміновував українські блокпости та мінував ворожі. Неукріплені висотки він робив фортецями, які рятували життя наших бійців. Завжди усміхнений і щирий, завжди ділився останнім. Скрізь був першим, у розвідку й на складні завдання йшов сам, щоб уберегти інших. От тільки бойове завдання із застосуванням БТР не для одного: увечері 12 червня 2015 року дорогою із села Водяне до селища Опитне бронетранспортер підірвався на протитанковій міні, машина згоріла. Загинули старший лейтенант Олександр Цисар, молодший лейтенант Олег Угринович і солдат Степан Загребельний. Втрати надто болючі...

З початком російсько-української війни Олександр, не вагаючись, вирішив захищати Батьківщину. Питання, чи йти на війну, у родині навіть не обговорювали: справжній чоловік повинен захищати свою родину, бо якщо всі ховатимуться по домівках, то війна прийде й до нашого дому, а тоді він уже не зможе захистити дорогих людей. Таке виховання отримав з дитинства в щирій українській родині.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!