Новини

Чи готова громада до повернення ветеранів: інструменти реінтеграції та хто цим займатиметься

Чи готове суспільство зустрічати ветеранів і ветеранок? Життя України та українців після Перемоги, яким воно буде? З якими проблемами Захисники повернуться до своїх родин та громад? Як держава реалізуватиме ці проблеми? На ці запитання шукали відповіді під час тренінгів для майбутніх ветеранських кейс-менеджерів. Представники соціальної сфери Хмельницької міської територіальної громади з 8 по 13 травня брали участь в інтенсиві, де здобували нові знання та навички.

Під час навчання детально обговорили загальні питання потреб та проблем ветеранів, можливості для ветеранів на рівні громад, вшанування пам’яті, освітні можливості, робота з родинами, ветеранське підприємництво тощо.

Окремими блоками в програмі були питання психологічних особливостей комунікації, скринінгу проблем та потреб ветерана, медичного забезпечення та реабілітації, соціальні послуги для ветеранів та ветеранок.

Така робота є надзвичайно важливою, адже після української перемоги понад 1,5 млн Захисників та Захисниць повернуться додому. До своїх родин – дружин, чоловіків, батьків, дітей та онуків, які також є цільовою аудиторією ветеранських політик. Повернуться до своїх громад, на свої робочі місця. Вони звернуться до своїх сімейних лікарів за допомогою. Стануть на облік в центрах надання адміністративних послуг. Почнуть взаємодіяти з соціальними працівниками, правоохоронцями, місцевою владою. Суспільство повинно бути готовим допомогти адаптуватися наших героям до звичайного життя.

Робота в цьому напрямку буде продовжуватися і вже 9 червня у Хмельницькому відбудеться захід «Всеукраїнський діалог: громада-ветеранам», який збере владу, як державного, так і місцевого рівня, ветеранів та ветеранок, фахових експертів.

Під час діалогу будуть обговорювати такі теми:

- Підтримка Захисників та Захисниць після повернення з фронту: як готується суспільство,

- Як держава реалізує ветеранські політики на національному та місцевому рівнях,

- Реабілітація: фізична і психологічна, особливості, проблеми, здобутки,

- Працевлаштування ветеранів і ветеранок, відкриття власної справи, підтримка ветеранського бізнесу, готовність працедавців до повернення працівників з фронту, програми вшанування пам’яті.

Реєстрація на подію вже почалася і триватиме до 31 травня включно за посиланням.

Не зволікайте із реєстрацією, адже кількість місць на офлайн-участь обмежена.

Усі, кому не вдасться потрапити фізично, зможуть долучитися онлайн (посилання на трансляцію буде оприлюднено згодом).

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!