Новини
Бібліотеки громади відзначили 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди циклом заходів
Григорій Савич Сковорода – народний філософ, поет, педагог, просвітник і громадський діяч. 2022 – ювілейний рік – 300-річчя від дня народження мислителя.
У межах відзначення річниці в книгозбірнях Централізованої бібліотечної системи напередодні та й у сам ювілейний день, а це 3 грудня, провели цикл тематичних подій. Деякі мали онлайновий формат, та все ж більшість влаштували наживо.
Розпочали бібліотеки фейсбук-флешмобом. Участь у такому брали всі охочі: записували власні читання поетичних творів Сковороди та поширювали їх у соцмережі, використовуючи запропоновані книгозбірнею гештеґи.
Разом з тим книжкові виставки та викладки літератури розгорнули чи не у кожній книгозбірні-філії. Віртуальну виставку «Григорій Сковорода – гуманіст, поет, філософ» підготували в Центральній публічній бібліотеці. Також тут зробили відеоогляд наявних у фондах видань творів мислителя та праць про нього. Бібліотекарки й зараз запрошують до читальної зали знайомитися з книгами про «мандрівного філософа». У них – життя і творчість Сковороди, є і повне академічне зібрання творів, і окремі філософські трактати, і тлумачення до них.
А ось працівниці бібліотеки-філії № 2 до підопічних Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці завітали з цікавим тематичним заходом – літературним силуетом «І словом, і розумом, і життям своїм мудрець». Це екскурс життєвим і творчим шляхом Григорія Сковороди. Також бібліотекарки запропонували познайомитися з афоризмами, що побутують у творах.
«Творчість Григорія Савича – дорогоцінне надбання української культури. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають нині й далі будуть допомагати нашому народові», - зазначають організаторки заходу.
На відзначення ювілейної дати працівниці книгозбірні № 3 організували для одинадцятикласників НВК №7 літературно-музичну годину. Дали їй назву «Світ ловив мене, та не спіймав». Крім цікавих фактів про філософа, учні послухали ще й народні пісні у виконанні ансамблю «Джерельце» – вихованців школи мистецтв «Райдуга».
Центральна публічна дитяча бібліотека 2 грудня влаштувала мистецьку годину «Мандрівний філософ – Григорій Сковорода». На захід завітали учні 4-Г класу Початкової школи № 3.
«Особливий талант, скромність, обдарованість і свобода – ці слова яскраво характеризують Григорія Сковороду. Світ не піймав його, але зберіг його творчу спадщину як перлину української літератури, філософії та культури», – відзначила для учасників бібліотекарка Леся Кутей.
І хоч протягом життя Григорій Сковорода не видав жодного твору, та нам таки дісталися у спадок безцінні його праці. Зараз його вважають українським Сократом, адже мудрі поради філософа й мислителя повз час і події залишаються актуальними.
За інформацією Центральної публічної бібліотеки