Новини

90% ІТ-фахівців продовжують працювати під час війни

ІТ-індустрія в Україні продовжує розвиватися. Цьому не завадила пандемія та війна. Галузь одна з небагатьох, яка приносить у країну валютний виторг під час війни в умовах падіння ВВП.

Нещодавно у Хмельницькому відбулася зустріч представників ІТ із журналістами. На ній було відзначено, що минулого року індустрія зросла на 36%.
Галузь займає перше місце з експорту послуг - 6,8 млрд. доларів за рік, що становить 4% ВВП, а це вдвічі більше, ніж експортний виторг газотранспортної системи.

В IT сьогодні зайнято понад 300 тисяч українців. За даними найбільшої ІТ-компанії в Україні EPAM, понад 90% продовжують зараз активно працювати і платити податки, багато, хто це робить наперед.

«В умовах війни найбільше українських IT-фахівців переїхало на захід країни. Попри це, частина спеціалістів обирає для тимчасового проживання центральний регіон - відносно безпечний і не настільки завантажений. Водночас в місті зросла кількість наших фахівців, які обрали Хмельницький для тимчасового перебування. За два місяці з кількох десятків їх кількість виросла до майже 400, зокрема за рахунок тих, хто переїхав сюди з Харкова, Одеси, Києва та інших регіонів. Серед основних критеріїв вибору місця для переїзду — наявність друзів і родичів, а для забезпечення роботи спеціалісту достатньо ноутбука та інтернету», - зазначив керівник ЕРАМ у центральному регіоні Сергій Редько.

Кількість IT-фахівців у Хмельницькому постійно зростає. За даними Асоціації IT Ukraine, на початок року в області проживало майже 3,6 тисяч ІТ-спеціалістів. Водночас є перспективи, підтримка влади і галузі є куди зростати. У сусідній Вінниці проживає 7,5 тисяч айтішників, а у Львові майже 30 тисяч. Згідно досліджень, минулого року ІТ-фахівці підтримали економіку регіону, сплативши податків на 212 мільйонів гривень.

У Хмельницькому регіоні працює 16 вищих навчальних закладів з IT-спеціальностями, щороку вони випускають близько 500 майбутніх фахівців. Також спостерігається збільшення кількісті бажаючих отримати IT-спеціальність серед школярів. За даними асоціації IT Ukraine, 54% старшокласників бачать себе в IT, щоб задовільнити цей інтерес, компанії пропонують поглиблені програми зі знайомства та навчання технологіям. Це допомагає в перспективі зробити більш усвідомлений вибір майбутньої професії.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!