Новини

22 березня – Всесвітній день води

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН започаткувала відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів і запропонувала щорічно 22 березня здійснювати заходи, пов’язані з охороною, розвитком і відтворенням водних ресурсів.

Вода є найбільш вразливою частиною довкілля, бо саме в річки, озера та ставки потрапляє більшість забруднюючих речовин. Завдяки недбалій діяльності людей, міліють та зникають десятки тисяч малих річок. Запаси прісної води на Землі, придатної до вживання, з кожним роком зменшуються. Хтозна яку воду ми вживатимемо через 10-20 років.

Наш хмельницький край багатий на ріки, озера, цілющі мінеральні джерела, але, чи завжди ми ощадливо відносимось до питної води, бережливо ставимось до водних ресурсів, зберігаючи чистоту берегів наших річок та озер?

Тож не забруднюйте прибережні смуги побутовими відходами та неочищеними стоками. Закривайте крани, щоб вода не текла даремно. Бережіть та охороняйте цей дорогоцінний скарб Землі для нащадків! Вода – це саме життя. Не забуваймо про це.

 

Корисні поради «як зберегти воду?"

 

  • Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
  • Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
  • Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу - коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
  • Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
  • Їж менше м'яса. Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15000 л води. Кіло курятини вимагає 3900 л.
  • Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. У країнах Європи використання безфосфатних миючих засобів вже стало звичним і закріплено на рівні законодавства.
  • Не використовуй туалет як сміттєвий бачок. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 л. води. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття треба викидати в сміттєвий бачок.
  • Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику - не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці!
  • Для поливу - дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.

 

За інформацією управління з питань екології

та контролю за благоустроєм

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!