Новини

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні День вшанування учасників ліквідації наслідків техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Саме 14 грудня ми згадуємо героїв, які ціною власного життя та здоров’я рятували світ від наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС.

Традиційно цього дня поблизу пам’ятника «Героям – пожежникам, які врятували світ від ядерної катастрофи», що на вулиці Героїв Чорнобиля, зібралися учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, керівники міста й області, ветерани пожежної охорони, працівники ДСНС, громадськість міста. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника, вшанували хвилиною мовчання тих, чиє життя відібрала наймасштабніша техногенна катастрофа. Квіти та лампади також лягли до пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля», що на розі вулиць Кам’янецької та Прибузької.

До Дня вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС із хмельничанами-ліквідаторами та родинами тих, хто віддав життя, захистивши весь світ від смертельного впливу радіації, зустрілися у Хмельницькій міській раді. Поспілкувалися про проблеми, з якими зустрічаються родини, вручили матеріальну допомогу.

Зараз ми знову щодня говоримо про радіаційну безпеку не лише України, але й всього світу. Божевільний ворог не гребує радіаційним терором, ставлячи під загрозу безпеку Запорізької атомної електростанції, обстрілюючи території, безпосередньо близькі до Хмельницької АЕС. Тепер ми, як ніколи, розуміємо, чого вартував подвиг ліквідаторів у 1986-му. Маємо пам’ятати про подвиг та не допустити повторення подібних катастроф. На цьому наголосив заступник міського голови Михайло Кривак.

Заступник міського голови передав присутнім вітання від міського голови Олександра Симчишина, висловив слова щирої подяки тим, хто першим у найтяжчу пору весни і літа 1986 року проводив радіаційну розвідку, забезпечував прийняття важливих рішень і проведення необхідних робіт у 30-кілометровій зоні.

«Дякую вам за життєвий подвиг, здійснений ціною власного здоров’я і величезних втрат. Ви та інші ліквідатори зробили тоді надзвичайне – врятували, як мінімум Європу, від радіоактивного забруднення. Ціна – надзвичайно важка, тому що ви добре пам’ятаєте, що спочатку загинули десятки пожежників і тих, хто першим прибув до четвертого енергоблоку, а потім сотні, тисячі померли від променевої хвороби та супутніх хвороб. На жаль, їх вже з нами немає», - зазначив Михайло Кривак.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять усіх героїв-ліквідаторів та героїв російсько-української війни.

Про взаєморозуміння і співпрацю з міською владою щодо вирішення проблем хмельничан, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, учасникам зустрічі розповів голова міської організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Володимир Лукіянчук.

Зокрема, з казни міста для ліквідаторів та родин померлих здійснюється компенсація коштів на продукти харчування, відшкодування проїзду та оздоровлення у санаторно-курортних закладах, виплата додаткових відпусток, надаються пільги на житлово-комунальні послуги (50%), медичне забезпечення тощо.

Наголошувалося, що учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС також не стоять осторонь, активно долучаються до надання допомоги українським захисникам. Зокрема, до збору коштів на придбання дронів-камікадзе (50 тис. гривень).

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!