Новини

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком атомної електростанції. На відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у сесійній залі міської ради відбулась зустріч з ліквідаторами аварії, людьми, які закрили собою світ від атомної небезпеки, які ціною власного життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію двадцятого століття. У своєму виступі секретар міської ради Михайло Кривак відзначив, що наша держава найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи, наслідки якої відчуваються й донині.

«26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській атомній електричній станції – найбільше техногенне лихо не лише для українського народу, а й усього людства, - зазначив Михайло Кривак, звертаючись до присутніх. – Ви перші, пожежники, правоохоронці, хто за наказом вищестоящих органів, стали на захист життя і здоров’я громадян. Цього дня маємо в першу чергу згадати усіх, хто не повернувся з надважливого завдання, а також вшанувати живих ліквідаторів аварії».

Михайло Михайлович наголосив, що людство вперше в таких великих масштабах зіткнулось з таким страшним явищем, як радіація. Явищем, що не має ні запаху, ні кольору.

«В Україні нараховується близько трьох із половиною мільйонів постраждалих від катастрофи. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження, і сотні тисяч людей, яким довелося покинути рідні оселі і переїхати в інші місця. Сьогодні у Хмельницькому проживає 1605 осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 847 - брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Саме ці люди, їхні життя і здоров`я, соціальний, медичний захист є і будуть об’єктом уваги міської влади», - додав Михайло Кривак.

З побажанням добра і здоров’я секретар міської ради вручив учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відзнаки міської ради та подарунки. Цього дня учасники зустрічі також отримали нагороди від Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та грамоти і грошові винагороди від народних депутатів України Сергія Мельника та Сергія Лабазюка.

Про взаєморозуміння і співпрацю з міською владою щодо вирішення проблем хмельничан, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, присутнім розповів голова міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Лукіянчук.

Так, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вчасно здійснюються компенсаційні виплати, а це – компенсація на продукти харчування, відшкодування проїзду та оздоровлення у санаторно-курортних закладах, виплата додаткових відпусток, пільги на житлово-комунальні послуги, медичне забезпечення тощо. Так, за 11 місяців цього року на дані цілі використано 7373,0 тис. грн.

Згідно з рішенням Хмельницької міської ради від 25.01.2017 року № 78 «Про надання дружинам (чоловікам) померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС додаткової пільги в розмірі 50% на оплату житлово – комунальних послуг (разом 100%) з січня по грудень 2017 року», надається пільга за рахунок коштів міського бюджету 112 вдовам.

З міського бюджету здійснюється виплата матеріальної допомоги громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вона була надана понад 100 особам, на суму близько 77,2 тис. грн.

Громадяни цієї категорії, що мають інвалідність також безкоштовно проходять оздоровлення у Рекреаційному центрі «Берег надії», що у селі Головчинці Летичівського району.

Управлінням земельних ресурсів та земельної реформи надано постраждалим внаслідок аварії на ЧАЄС 31 земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, згідно з пільговою чергою, в якій перебувають 318 пільговиків, з яких 279 ліквідаторів.

З міського бюджету також виділяються кошти на підтримку статутної діяльності громадським організаціям, які займаються вирішенням проблем громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Так, за останні 3 роки на дані цілі було виділено 123 тис. грн.

Варто відмітити, що у місті розроблені заходи щодо поліпшення соціального захисту малозхищених верств населення. Діє комплексна програма "Піклування" на 2017-2021 роки, яка передбачає систематичне вирішення основних питань матеріально-побутового обслуговування і соціального захисту найбільш малозабезпечених верств населення. Цими питаннями опікується управління праці та соціального захисту населення на чолі з начальником управління, депутатом міської ради Словяном Воронецьким.

 

 

 

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!