Новини

1 вересня стартує кампанія з подолання незадекларованої праці «Виходь на світло»

З 1 вересня 2020 року, в рамках проведення кампанії з подолання незадекларованої праці «Виходь на світло», у м. Хмельницькому здійснюватимуться активні заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю щодо виявлення неоформлених трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах».

25 серпня в управлінні Держпраці у Хмельницькій області відбулась нарада, за участю представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної служби зайнятості, Національної поліції, інспекторів праці Хмельницької міської ради щодо узгодження спільних дій під час проведення інспекційної кампанії з виявлення «тіньової» зайнятості та не задекларованої праці.

Заходами контролю будуть охоплені суб’єкти господарювання, у яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради візьме активну участь у спільних діях щодо детінізації зайнятості у місті Хмельницькому.

В ході кампанії передбачається здійснення заходів щодо легалізації трудових відносин, забезпечення проведення із суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування, інформаційну та роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності.

Спільна активна та скоординована робота сприятиме легалізації трудових відносин та детінізації заробітної плати. Разом з тим, продовжуватиметься інформаційна робота щодо попередження суб’єктів господарювання та підлеглих працівників про можливі наслідки у разі неналежного оформлення трудових відносин.

Управління праці та соціального захисту населення наголошує про відповідальність за порушення трудового законодавства, передбачену ст. 265 КЗпП України, а саме про те, що посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку.

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!