Новини

Презентація техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу у Хмельницькому

Відбулася презентація техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу у Хмельницькому. Розробкою ТЕО займалося ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства». Головний інженер Ігор Сатін представив напрацювання у ході прес-конференції.  

Нагадуємо, що на початок 2016 року на сміттєзвалищі не було навіть елементарної ваги і ніхто не знав, скільки сміття продукують хмельничани. Тому всі розмови про сміттєпереробку були не більше, ніж фантазії на вільну тему.

"З початку цього року ми зробили перший крок у сміттєпереробці, запустивши процес дегазації сміттєзвалища. Проект триває і щомісяця приносить кошти для комунального підприємства, плюс звалищний газ, як продукт розпаду сміття переробляється в електроенергію. Далі реалізований проект "Екобус" для збору небезпечних побутових відходів. За три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів, плюс понад 2000 ламп. Все це не потрапило на сміттєзвалище і екосистему. Запроваджуємо також і реальне сортування. На сьогодні встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Це все також не потрапляє на сміттєзвалище. Тепер ми маємо реальний документ техніко-економічне обгрунтування будівництва комплексу. Понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності", - повідомив під час прес-конференції міський голова Олександр Симчишин. 

Автор ТЕО - ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» .
Методи переробки, що оцінювались, були наступними:
• механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також стабілізація органічної фракції ТПВ шляхом компостування у рядах, що накриваються мембраною з металевим каркасом;
• механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також аеробна стабілізація у тунелях;
• механічна переробка з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння, включаючи виробництво RDF палива та біомаси, які можна використовувати як паливо у тепломережах міста.

Вартість комплексу: від 526 млн грн до 676 млн грн

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!