Рішення виконавчого комітету

від 13.09.2018 № 708 Про внесення на розгляд сесії міської ради  пропозиції про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»

Україна
Хмельницька міська рада
Виконавчий комітет
РІШЕННЯ

від 13.09.2018 № 708

Про внесення на розгляд сесії міської ради  пропозиції про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»

           

          Розглянувши клопотання заступника міського голови Г. Мельник та протокол № 2 засідання комісії по визначенню кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» від 26.07.2018 року щодо присвоєння спортсмену міста, заслуженому майстру спорту України Антонюку Володимиру Петровичу та голові обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих, активному громадському діячу міста Хмельницького Комарницькому Зіновію Андрійовичу звання «Почесний громадянин міста Хмельницького», виконавчий комітет міської ради відзначає, що Антонюк Володимир Петрович вніс вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту міста, Комарницький Зіновій Андрійович має видатні заслуги перед народом України та територіальною громадою міста Хмельницького.

  Антонюк Володимир Петрович народився 1979 року в місті Ізяслав Хмельницької області. У 1998 році закінчив Камянець-Подільський планово-економічний технікум, а у 2002 році Подільську державну аграрно-технічну академію. Представляє Хмельницький регіональний центр «Інваспорт», входить в склад збірної команди України з футболу з 2001 року, учасник чотирьох параолімпійських ігор, кавалер ордену «За заслуги».

Володимир Петрович – найтитулованіший спортсмен міста, футболіст-гравець команд з вродженими наслідками дитячого церебрального паралічу.

Найвагоміші спортивні досягнення Володимира Антонюка на міжнародному рівні: чемпіон XII, XIII та XV літніх Паралімпійських ігор з футболу (2004, 2008 та 2016 рр.); срібний призер XIV літніх Паралімпійських ігор (2012 р.); чемпіонати світу (2003 р. та 2017 р. – 1 місце, 2015 р. –  II місце, 2007 р. та 2011 р. – III місце); всесвітні спортивні ігри серед спортсменів з ДЦП (2001, 2005, 2009 рр. –  І місце, 2006 р. –  II місце, 2010 р. –  III місце); переможець Інтерконтинентального кубку (2013 р.); чемпіон Європи (2002, 2006, 2010 та 2014 рр.). Володимир був обраний капітаном збірної команди України з футболу, визнаний кращим гравцем і бомбардиром багатьох міжнародних змагань.

За досягнення високих спортивних результатів на престижних світових змаганнях серед людей з обмеженими фізичними можливостями, за виявлену мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України Володимир Петрович був нагороджений:

  • орденом «За заслуги» III (2003 р.), II (2004 р.) та І (2008 р.) ступенів;
  • орденом «За мужність» III (2012 р.) та II (2016 р.) ступенів;
  • почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2004 і 2008 рр.);
  •   відзнакою Хмельницької ОДА «Подільський Оскар» у номінації кращий спортсмен Хмельницької області    (2005 р.);
  • відзнакою міської ради м. Кам'янця-Подільського «Честь і слава» (2001 р.);
  •   подяками і грамотами Хмельницької міської ради, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради.

Комарницький Зіновій Андрійович народився 10 січня 1931 року у селі Комарники Турківського району Львівської області.

У 1938 році Зіновій Андрійович пішов у 1-й клас Закичерянської початкової школи.

У 1948 році, після закінчення школи, З. Комарницького було призначено на посаду вчителя Звірчанської початкової школи, а через два місяці переведено на посаду завідуючого та вчителя початкової школи села Задільське.

У 1950 році закінчив Самбірське педагогічне училище, в якому навчався заочно.

В цьому ж році Зіновій Андрійович вступив до молодіжної організа́ції украї́нських націоналі́стів (ОУН), за що його було заарештовано та відправлено до міста Воркута на примусові роботи у шахтах.

         Після звільнення у 1956 році Зіновій Андрійович приїхав додому на Львівщину та одружився. Згодом він переїздить на Одещину, куди змушені були переїхати його батьки з родиною, щоб уникнути виселення.

         У 1960 році Комарницький З.А. вступає на заочне відділення історичного факультету Одеського державного університету. Зчасом Зіновій Андрійович переїхав на Хмельниччину, де пропрацював учителем у Вовковинецькій школі-інтернаті понад 30 років.

У 1990 році Комарницький З.А. був реабілітований, а у 2002 році Зіновій Андрійович переїхав до міста Хмельницького, де одразу долучився до громадсько-політичного життя національно-патріотичних сил міста.

У 2007 році Зіновія Комарницького обрано головою Хмельницької обласної управи Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені Героя України генерала Романа Шухевича –«Тараса Чупринки».

У 2008 році Комарницький Зіновій Андрійович брав участь у військовому параді у місті Києві.

Упродовж 2009-2015 років Зіновій Андрійович був головою обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів та репресованих, а також членом громадської організації «Хмельницький Майдан».

Зіновій Андрійович був учасником всіх політичних акцій демократичних сил на Хмельниччині, великий патріот, який нагороджений вищими відзнаками Народного Руху України - орденами Чорновола І та ІІ ступенів, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня та орденом «За заслуги» III ступеня (2007 р.), призначено довічну іменну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність (2008 р.), відзначено дипломом «Людина року 2013» у номінації «Громадський діяч».

30 серпня 2017 року Комарницький Зіновій Андрійович помер та був похований на кладовищі у мікрорайоні Ракове міста Хмельницького.

         Керуючись Положенням про звання «Почесний громадянин міста Хмельницького», затвердженим рішенням тридцять п’ятої сесії міської ради від 28.04.2010 року № 31 (із змінами), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

  1. Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»:
    1. Антонюку Володимиру Петровичу;
    2. Комарницькому Зіновію Андрійовичу (посмертно).

        2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови  Г. Мельник.

 

 

Міський голова                                                                                       О. Симчишин

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!