Рішення міської ради

Про затвердження Порядку надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення шостої сесії

№15 від 27.04.2011 р.

 

 

Про затвердження Порядку надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках

 

З метою забезпечення безпечної експлуатації будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень, розглянувши пропозицію виконавчого комітету міської ради, керуючись наказом Держжитлокомунгоспу №76 від 17.05.2005 р. "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій", ст.ст. 100, 152 Житлового кодексу Української РСР, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках згідно додатку.

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови І.Прокопця та начальника управління архітектури та містобудування В.Дунаєвського.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

Секретар міської ради В. Лесков

 

Додаток

до рішення міської ради

від 27.04.2011 р. №15

Порядок

надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках

Цей Порядок розроблений з урахуванням наказу Держжитлокомунгоспу №76 від 17.05.2005 р. „Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій”, ст.ст. 100, 152 Житлового кодексу Української РСР та визначає процедуру надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках.

1. Терміни, які застосовуються у цьому Порядку:

переобладнання - ремонтно-будівельні роботи, що провадяться за відповідними проектами, а саме: улаштування індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів тощо з метою поліпшення її експлуатаційних теплотехнічних та інших показників, якщо це не порушує прав інших фізичних та юридичних осіб;

перепланування - ремонтно-будівельні роботи, що провадяться за відповідними проектами, а саме: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переулаштування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів з метою поліпшення благоустрою будинку (будівлі).

2. Переобладнання або перепланування будинків, будівель, споруд, житлових та нежитлових приміщень може проводитись виключно з дозволу виконавчого комітету міської ради, який надається шляхом прийняття відповідного рішення.

3. Проект рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу на проведення переобладнання або перепланування будинків, квартир, житлових та нежитлових приміщень у житлових будинках готується та вноситься на розгляд виконавчого комітету управлінням архітектури та містобудування.

4. Для отримання дозволу на проведення переобладнання або перепланування заявник - власник або наймач будинку, квартири, житлового та нежитлового приміщення у житловому будинку (далі – об’єкт) повинен надати на ім’я міського голови наступні документи:

- заяву на ім’я міського голови про наміри провести переобладнання або перепланування відповідного об’єкта;

- копію паспорта громадянина (стор. 1, 2 та 11 або інша із зазначенням місця реєстрації);

- завірену копію правовстановлюючого документу, яким підтверджується наявність у заявника права власності на об’єкт;

- письмову згоду наймодавця об’єкта на проведення робіт з переобладнання або перепланування;

- копію технічного паспорту об’єкта у двох примірниках, на одній із яких позначаються зміни, які передбачається провести шляхом переобладнання або перепланування (передпроектна пропозиція);

- фотофіксацію фасаду – у випадках прибудови балконів;

- технічний висновок про можливість проведення робіт із переобладнання або перепланування, виконаний проектною організацією, яка має відповідну ліцензію згідно з ДБН В.3.2-2-2009 “Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт”;

- нотаріально завірену згоду членів сім’ї заявника, які проживають разом з ним – у випадках проведення переобладнання або перепланування жилого будинку, квартири або житлового приміщення;

- згоду усіх співвласників будинку у вигляді протоколу загальних зборів або листів із особистими підписами – у випадках, коли передбачається під час переобладнання або перепланування влаштувати додаткові прорізи, отвори тощо у несучих стінах багатоквартирного будинку, або проводити роботи у допоміжних приміщеннях, на механічному, електричному, сантехнічному та іншому обладнанні за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруд, будівель, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

5. Подані документи після надходження до управління архітектури та містобудування спочатку розглядаються у відділі цивільної та промислової забудови управління архітектури та містобудування, який, у разі відповідності намірів держаним будівельним нормам та правилам, санітарно-епідеміологічним вимогам і правилам пожежної безпеки, готує, протягом не більше 12 робочих днів з дня надходження документів, проект рішення виконавчого комітету міської ради про надання дозволу на переобладнання або перепланування.

6. У проекті рішення виконавчого комітету обов’язково зазначається про необхідність роботи з переобладнання або перепланування проводити відповідно до проекту, який має бути розроблений з дотриманням вимог чинних будівельних норм і правил (ДБН В.2.2-15-2005 „Житлові будинки. Основні положення”, ДБН В.2.2-20-2001 „Газопостачання”, ДБН А.2.2-3-2004 „Проектування, Склад, порядок погодження та затвердження проектної документації”, ДБН В.3.2-2-2009 “Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт” та інші).

7. У випадку, коли поданий неповний пакет документів, або наміри про переобладнання або перепланування не відповідають держаним будівельним нормам та правилам, санітарно-епідеміологічним вимогам і правилам пожежної безпеки, управління, протягом не більше 12 робочих днів з дня надходження документів, надсилає заявнику письмове повідомлення про це із посиланням на нормативно-правові акти.

8. Роботи із переобладнання або перепланування мають проводитись за відповідним проектом та можуть проводитись без отримання дозволу на виконання будівельних робіт .

9. Після завершення робіт із переобладнання або перепланування Хмельницьке бюро технічної інвентаризації може виготовити уточнений технічний паспорт об’єкта за наявності довідки управління архітектури та містобудування про відповідність проекту проведених робіт із переобладнання або перепланування.

10. Під час проведення робіт із переобладнання або перепланування забороняється:

- об’єднувати лоджії та балкони із приміщеннями квартир шляхом розбирання зовнішніх стін;

- переносити опалювальні прилади на лоджії та балкони;

- об’єднувати квартири по вертикалі з повним або частковим розбиранням міжповерхових перекриттів;

- збільшувати площі приміщень санітарних вузлів та ванних кімнат за рахунок жилих та допоміжних приміщень квартири;

- робити прибудови до перших поверхів багатоквартирних будинків для веранд та господарських приміщень квартир;

- приєднувати до квартир допоміжні приміщення будинків, таких як холли, коридори, підвали тощо;

- проводити роботи із переобладнання або перепланування  у панельних багатоквартирних житлових будинках.

11. Забороняється реконструкція під житлові квартири приміщень у підвальних, підземних, технічних поверхах, нежитлових приміщень загального користування у багатоквартирних житлових будинках та гуртожитках.

12. Забороняється будувати гаражі із житловими приміщеннями на другому поверсі та надбудовувати житлові приміщення над існуючими гаражами.

 

Секретар міської ради В.Лесков

Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів В. Швець

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!