Новини

Унікальний проект “Образ і слово Кобзаря у вишивці” відкрився у Хмельницькому

У Хмельницькій міській раді відкрито виставку вишиваних портретів і афоризмів Тараса Шевченка, яка діятиме до 17 години 17 серпня.

Нагадаємо, організаторами виставки є відома вишивальниця, майстриня фриволіте (човникової вишивки), членкиня Союзу українок, активістка громадського Шевченківського руху Катерина Калініченко та її чоловік Григорій, які на честь 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка презентують 73 вишиваних картини у різних містах України і завершать цей мандрівний виставковий цикл у Каневі.

Автором проекту «Образ і слово Кобзаря у вишивці» з галереєю портретів і цитат із творів Тараса Шевченка є Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, нині, на жаль, покійний Григорій Кисіль. Він є автором п’яти альбомів «Українська вишивка», власноруч, без використання комп’ютерних технологій розробив схеми для вишивання хрестиком. Вишивана Шевченкіана розміщена в його четвертому альбомі.

Відкрила виставку і привітала присутніх керуюча справами виконавчого комітету міської ради Юлія Сабій. Юлія Сергіївна подякувала координатору проекту Катерині Калініченко та майстрам за їх самовіддану, безкорисливу працю, наголосила на важливості цього проекту у справі популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка та мистецтва української вишивки.

Гості презентації розповіли, що своїми розробками, автор альбому повертає всіх до українського ремесла, до кращої української України, яку так любив Тарас.

Організувати виставку у нашому місті допомогли члени обласного товариства політичних в'язнів і репресованих (голова - Кузьма Матвіюк) та обласне відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів (голова – Тетяна Галушко).

Під час урочистої частини Катерина Калініченко презентувала присутнім ще один проект «Україна всіх єднає», у якому бере участь, величезний рушник-оберіг, який вишивається народними майстрами з різних куточків України і побував у зоні проведення антитерористичної операції. Адже саме вишитий рушник, який є одним із ідентифікаторів української нації, нині виконує ще одну важливу місію – єднає нашу державу.

Під час урочистого відкриття виставки звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учасниць ансамблю бандуристів «Намистечко» Хмельницької дитячої школи мистецтв.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!