Новини
У Хмельницькій міській раді розгортається виставка з 36 вишитих портретів та 37 поетичних рядків Тараса Шевченка
"Образ і слово Кобзаря у вишивці" - таку назву має виставка творчих робіт 77 вишивальниць із Полтавщини та міста Канева. У проекті також взяв участь майстер-чоловік. Виставка присвячена пам’яті майстра народної творчості з Гадяча (Полтавська область) Григорія Кисіля, який за життя видав 5 альбомів «Української вишивки».
Урочисте відкриття виставки "Образ і слово Кобзаря у вишивці" відбудеться завтра, 16 серпня, о 12.00 у приміщенні Хмельницької міської ради (вул. Гагаріна, 3). Запрошуємо усіх охочих хмельничан та гостей міста її відвідати. Виставка триватиме до 17 серпня.
«Це незвична виставка. Її автор – Григорій Кисіль із Гадяцького училища культури, на жаль уже покійний. Він власноруч розробив схеми для вишивання хрестиком, працював без використання комп’ютерних технологій. Ми разом з моїм чоловіком Григорієм Калініченком привезли цю виставку до вашого міста. Виконуємо заповітну мрію Григорія Кисіля, а починали працювати над проектом, коли він ще був живим, - розповідає полтавська вишивальниця, координатор проекту Катерина Калініченко. – У листопаді 2016 року Григорій Олексійович звернувся до мене з проханням прокоординувати та організувати роботу вишивальниць, відтворити його книгу вишивкою. Четвертий альбом української вишивки Григорія Кисіля присвячений 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка (портрети і крилаті цитати Великого Кобзаря). Після його смерті, 2 січня 2017 року, ми втілили задум майстра і за його схемами вишили з четвертого і вже п’ятого альбому 73 роботи – 36 портретів Кобзаря і 37 афоризмів з його поезії».
Вишивальниці працювали над проектом півтора року. Виставка уже помандрувала багатьма українськими містами. Проект стартував у Полтаві. Цю виставку побачили також у Львові, Луцьку, Володимирі-Волинському, Тернополі, Рівному, Івано-Франківську, Ужгороді та Чернівцях. Після Хмельницького вона поїде до Вінниці, Одеси та інших українських міст.
Майстер народної творчості Григорій Кисіль присвятив цей проект до 205-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка і заповів залишити роботи у Каневі, де похований великий поет, геній українського народу.