Новини
Вода помилок не прощає
У зв’язку зі спекотною погодою все більше людей віддає перевагу відпочинку біля водойм. Але не усі громадяни дотримуються правил безпечної поведінки на воді, а це, на жаль, стає основною причиною нещасних випадків.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради інформує про основні правила поведінки на воді.
•Коли купатись?
Найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря 22 градуси та води 18 градусів. Найкращий час – ранок або вечір, коли гріє сонце, але немає небезпеки перегрівання.
•Де купатись?
Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим.
•Де і як пірнати?
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода та рівне дно.
КОРИСНІ ПОРАДИ:
- Купайтеся краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17 190С.
- Плавайте не більше 20 хв., причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хв.
- Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що веде за собою припинення дихання.
- Не входьте у воду у стані сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
- Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
- Не запливайте далеко, навчіться “відпочивати” на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині.
- Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Пливіть за течією, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега.
- Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок у бік, випірнути.
- У водоймах з водоростями намагайтеся плисти поблизу самої поверхні води, не чіпаючи рослини, не робіть різких рухів.
- Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря і вони втратять плавучість.
- Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не плавайте з трубкою при сильних хвилях на воді.
- Не бешкетуйте на воді .
- Купання дітей не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Не залишайте біля води малят.
- Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
Пам'ятайте! Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов'язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.