Новини

В освітніх закладах Хмельницької громади пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Сьогодні, коли Україна протистоїть російській агресії, коли діти живуть в умовах постійних повітряних тривог та вибухів, як ніколи зростає роль освіти у підготовці до дій у надзвичайних ситуаціях. З 18 до 22 листопада в закладах освіти Хмельницької міської територіальної громади пройшов особливий Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Цей захід, організований відповідно до наказу Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, мав на меті сформувати у дітей свідоме ставлення до власного життя і здоров’я та озброїти їх практичними навичками безпечної поведінки як у повсякденному житті, так і в надзвичайних ситуаціях.

У закладах дошкільної освіти педагоги створили особливу атмосферу навчання через гру. Кожен день тижня мав свою тематику: «Сам вдома», «Вогонь — ворог, вогонь — друг», «Заклад дошкільної освіти — територія безпеки», «День здоров’я» та День цивільного захисту. Малеча через інтегровані заняття, театралізовані вистави, спортивно-музичні розваги та перегляд спеціальних відеоматеріалів засвоювала важливі правила безпечної поведінки.

У дитячих садках до проведення заходів Тижня залучались 8625 вихованців і педагогів. Тут проведено 2936 ігор з тематикою безпеки життєдіяльності, 148 конкурсів малюнків, 253 вікторини та змагань і багато інших цікавих та пізнавальних заходів.

У школах програма була ще насиченішою. Особливо цікавими для школярів стали зустрічі з поліціянтами, які розповідали про правила безпечного поводження на дорозі та у громадському транспорті, а також екскурсії до пожежної частини. Учні зустрічалися з представниками Хмельницького центру здорової молоді, вивчали правила надання домедичної допомоги під час травмування, брали участь у вікторині «Мінна безпека. Вибухонебезпечні предмети».

Учні четвертих класів закладів освіти взяли участь у ІІ турі міської олімпіади з БЖД. Журі назвало імена трьох переможців. Ними стали: Дмитришин Владислав – учень 4-А класу гімназії №24 (учителька Бурова Наталія Володимирівна), Зелінський Олександр - учень 4 класу Початкової школи №2 (учителька Петрова Людмила Іванівна) і Пастущина Анастасія - учениця 4 класу гімназії №21 (учителька Боровик Марина Вікторівна). Ще 10 учнів посіли друге місце, 3 – третє.

У закладах загальної середньої освіти до проведення заходів Тижня залучались 34948 учнів і вчителів. За цей час відбулися 92 тематичних лінійки, 415 відкритих уроків, 289 лекцій і 91 виставка, 266 ігор, 1414 бесід, 108 конкурсів малюнків, 364 вікторини та змагання…

Варто наголосити, що особлива увага впродовж Тижня приділялася практичним навичкам виживання в умовах воєнного стану. Діти вчилися:

- правильно діяти під час повітряної тривоги

- розпізнавати та поводитися при виявленні вибухонебезпечних предметів

- збирати «тривожну валізу»

- здійснювати правильну евакуацію

- надавати першу домедичну допомогу

«Тиждень безпеки пройшов в атмосфері цікавості та позитиву. Ми впевнені, що набуті знання стануть запорукою захисту наших дітей у майбутньому. Дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації», — підкреслюють організатори заходу.

І справді, в умовах війни такі знання — це не просто частина освітньої програми, а життєво необхідні навички, які можуть врятувати життя дитини та її близьких у складній ситуації.

За інформацією Департаменту освіти та науки

Хмельницької міської ради

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!