Новини

В бібліотеках Хмельницької громади проводять заходи з нагоди відзначення Дня української писемності та мови

27 жовтня — День української писемності та мови. З цієї нагоди у бібліотеках Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади відбуваються тематичні заходи.

Бібліотека-філія №8 ім. І. Іова 24 жовтня провела мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові». Організувала такий для школярів 5–В та 5–Є класів Ліцею №13 Хмельницької міської ради.

Учні завітали до книгозбірні, щоб полинути барвистими стежками душі українського народу. Кожен з них уже доволі добре знає рідну мову, проте багато цікавих фактів про неї стали для дітей несподіванкою.

Ну, а власні знання вони змогли продемонструвати, беручи участь у різноманітних вікторинах та мовознавчих іграх: азартно шукали синоніми й антоніми, доповнювали приказки та вгадували фразеологізми за картинками.

А передати всю багатогранну красу мелодики українського слова допомогли викладачі й учні Хмельницької школи мистецтв «Озерна». «Любімо, вивчаймо та плекаймо рідну мову, адже вона прекрасна й неповторна!», - наголосили наостанок організаторки.

З метою розширення знань учнів про походження й джерела української мови та розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для семикласників Гімназії №27 імені Дмитра Іваха мовну мозаїку «Нас єднає рідне слово».

Учасники завдяки різноманітним вікторинам, кросвордам, завданням дізналися, наскільки багатогранна українська мова.

24 жовтня працівниці бібліотеки-філії №14 провели мовознавчий тренд «Мово рідна, квітуй і шануйся!». Захід був організований до Дня української писемності та мови. Завітали на нього другокласники ліцею №12.

Дітей ознайомили з основними етапами розвитку української мови. Лунали пісні про мову, прислів’я, приказки та скоромовки. Була проведена інтелектуальна гра «Мово українська, мово солов’їна!», а також конкурси «Граматичний турнір» й «Народ скаже, як зав’яже».

Опісля учасники переглянули книжкову викладку «Рідна мова моя!». «Любіть свою мову, бережіть її, пишайтеся нею, вчіться розуміти її красу і намагайтеся розмовляти українською мовою правильно, красиво!» — зауважила працівниця книгозбірні.

Цього ж дня в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася особлива зустріч, присвячена Дню української писемності та мови. Захід організували у співпраці з благодійним фондом «Карітас — Хмельницький УГКЦ», а головною гостею стала відома подільська письменниця Неоніла Яніцька.

Ця зустріч мала на меті не тільки привернути увагу до важливості української мови та літератури, але й створити теплу атмосферу для відкритого спілкування з підопічними фонду.

Письменниця Неоніла Яніцька, яка є носієм традиційної української культури та мови, поділилася творчим досвідом. Присутні мали можливість насолодитися поезією, яка зворушувала своїми глибиною та національним колоритом.

Зустріч відбулася у невимушеній і дружній атмосфері, де кожен міг поставити питання, поспілкуватися з письменницею та навіть висловити власні думки про почуте. Такий формат заходу сприяв розвитку інтересу до української літератури та мови.

За матеріали Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької громади

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!