Новини
У книгозбірні представили черговий випуск альманаху «Південний Буг»
У читальній залі Центральної публічної бібліотеки 26 вересня відбулася презентація літературно-публіцистичного альманаху «Південний Буг», №13-14. Захід книгозбірня провела в межах цьогорічного Хмельницького міського літературного марафону «Слово єднає — перемогу наближає».
Черговий випуск альманаху, як і попередні, видано відповідно до Програми підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською». Завдяки такій ініціативі у нас поширюють українське літературне слово, розвивають та популяризують культуру читання.
Право представляти альманах належало редакторам-упорядникам, а це: Петро Маліш, Віталій Міхалевський, також Василь Горбатюк. У черговому випуску альманаху вони зібрали твори письменників Хмельниччини та України. Найбільша добірка, зізнаються, - поетична. Поезія тут є і членів спілки, і гостей, і молодих авторів.
Передовсім альманах вмістив твори про сучасні події, про російсько-українську війну. Як переконують ті, хто працював над виданням, вони наповнені вірою в перемогу України.
«У кожному номері альманаху ми не пропускаємо тему війни. Наші четверо колег перебувають на війні. Вони пишуть про війну, яку пропускають через голову і душу. Часто це є документалістикою. Крім творів цих чотирьох колег, тут є і твори тих авторів, котрі вникають у воєнну тему, розмовляючи з воїнами. Також у цьому випуску представлена й так звана літописна проза», - розповів Петро Маліш.
До зустрічі доєдналися ті літератори, чиї твори, власне, вмістило в собі видання. Літературну подію у книгозбірні доповнили музичними номерами, що були наповнені любов'ю до рідної країни. Їх виконала студентка Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби Альбіна Бровчук.
Традиційно розділами випуску стали такі: «Поезія», «Проза», «Молода муза», «Нові імена», «Наші гості», «Краєзнавство», «Рецензії. Критика. Спогади», «Для дітей», «Гумор».
«Ми стараємося слідкувати за літературним процесом, за авторами, щоб сформувати випуск. У цей номер увійшли роботи, що написані протягом останнього року, або ті, що написані були раніше, а згодом адаптовані. У нас тут представлено 53 автори. Всі роботи їхні є актуальними», - зазначили упорядники.
Також для учасників події упорядники підкреслили: «Зараз в Україні велика нестача такої літератури, як літературний журнал і альманах. Видавати важко. Але дуже бракує слова. Тому шукайте слово, читайте. Художні твори альманаху - це твори гідні для того, щоб бути надрукованими».
Довідково
Програма підтримки книговидання та читацької культури у Хмельницькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки «#Щодня читай українською» затверджена рішенням Хмельницької міської ради 23.12.2020 року, №31. Головною метою є створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої справи, книгорозповсюдження та популяризації української книги, розвиток і підтримка читацької культури, задоволення потреб мешканців громад у книжковій продукції, поширення всебічної краєзнавчої інформації. А пріоритетними завданнями є розвиток та популяризація місцевого книговидання та читання.
За інформацією Централізованої бібліотечної системи
Хмельницької громади