Новини
Мешканців громади закликають відмовитися від спалювання сухої трави та зелених відходів
Погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах. Основні причини пожеж залишаються незмінними — необережне поводження з вогнем, спалювання сухої рослинності та недбалість під час відпочинку на природі.
Не можна забувати про шкоду, якої зазнає довкілля. Під час пожежі в зелених насадженнях гинуть тварини, птахи та комахи, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму. Аби уникнути подібного, слід пам’ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється!
Господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, не спалюйте суху рослинність! Вогонь з відкритої території може перекинутися на присадибні ділянки, будинки тощо.
Забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи! За порушення вимог цих Правил ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.
Крім того, за підпали, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгоспугіддях порушника можуть притягнути до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з нею, громадянину може загрожувати від 3060 гривень до 6120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15300 гривень до 21420 гривень.
Закликаємо усіх мешканців громади відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків! Не дозволяйте своїм близьким палити сміття та траву!
За інформацією управління з питань екології
та контролю за благоустроєм