Проекти рішень виконавчого комітету

Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету від 11.04.2019 № 330

Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету від 11.04.2019 № 330

 

 

Розглянувши  клопотання управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, з метою соціального захисту повнолітніх недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена, повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки, відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 року №34/166/131/88, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 17 червня 1999 року за № 387/3680, виконавчий комітет міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

1. Внести зміни та доповнення до рішення виконавчого комітету від 11.04.2019 № 330 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 13.02.2014 № 68 та затвердження Положення про порядок призначення та реєстрації помічника фізичній дієздатній особі, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки», виклавши додаток 1 в новій редакції (додається).

2. Контроль  за   виконанням   рішення   покласти  на управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради.

 

Міський голова Олександр СИМЧИШИН

 

                  Додаток

                                                                   до рішення виконавчого комітету

                                                                               від “_____”_________2024 року №_____

 

 

Положення

Про опікунську раду при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради

 

1. Опікунська рада при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради (далі-опікунська рада) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом Хмельницької міської ради.

2. У своїй діяльності опікунська рада керується Конституцією України, Цивільним кодексом України, законами України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, указами та розпорядженнями Президента України, Правилами опіки та піклування, затвердженими спільним наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.99р. № 34/166/131/88, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями опікунської ради є захист прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб, та осіб, дієздатність яких обмежена, а також фізичних дієздатних осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки.

4. Опікунська рада відповідно до покладених на неї завдань попередньо розглядає питання стосовно повнолітніх недієздатних осіб, та осіб, дієздатність яких обмежена, а також фізичних дієздатних осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки, а саме щодо:

4.1. Доцільності призначення опікуна над недієздатною особою, або призначення піклувальника над особою у разі обмеження її цивільної дієздатності.

4.2. Призначення та реєстрації помічника фізичній дієздатній особі, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки

4.3. Погодження зняття з реєстрації місця проживання повнолітніх осіб, стосовно яких встановлено опіку (піклування).

4.4. Встановлення опіки над майном підопічних у передбачених законом випадках.

4.5. Поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, цивільна дієздатність якої була обмежена, або яка була визнана недієздатною.

4.6. Неналежного виконання опікунами (піклувальниками), помічниками фізичних дієздатних осіб своїх прав та обов’язків щодо захисту прав та інтересів підопічних та осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки.

4.7. Доцільності звільнення опікуна (піклувальника) від їх повноважень.

4.8. Доцільності звільнення від виконання обов’язків помічника фізичної дієздатної особи, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов’язки.

4.9. Вчинення опікунами (піклувальниками) правочинів пов’язаних з майновими інтересами підопічних.

5. За результатами розгляду питань готується висновок опікунської ради.

6. Опікунська рада має право представляти інтереси органу опіки та піклування в суді у цивільних справах по визнанню фізичної особи недієздатною, обмеженню цивільної дієздатності фізичної особи, встановленню опіки чи піклування, призначенню опікуна або піклувальника, поновленню цивільної дієздатності фізичної особи, припиненню опіки та піклування, звільненню опікуна та піклувальника, оскарженню дій опікуна, піклувальника та рішень органу опіки та піклування. З цією метою опікунська рада уповноважена подавати до суду заяви, подання, клопотання, відзиви.

7. Опікунська рада має право утворювати робочі групи, залучати до них представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадські організації (за угодою) для підготовки пропозицій з питань, які розглядає опікунська рада.

8. Опікунську раду очолює її голова. Голова опікунської ради координує роботу ради, готує і проводить засідання ради, представляє опікунську раду в установах, на підприємствах, в організаціях з питань, що належать до її повноважень. Голова опікунської ради уповноважений на підписання заяв, подань, клопотань, відзивів до суду від імені органу опіки та піклування. У разі відсутності голови опікунської ради його функції виконує заступник.

9. Секретар опікунської ради безпосередньо підпорядкований голові ради, веде протоколи засідань опікунської ради, підписує їх, організовує і веде діловодство опікунської ради, представляє опікунську раду в судах, установах, організаціях, підприємствах з питань, що належать до її компетенції та повноважень.

10. До складу опікунської ради на громадських засадах входять представники виконавчих органів міської ради, депутати міської ради та представники громадськості.

11. Основною організаційною формою діяльності опікунської ради є її засідання, які проводять у разі потреби. Засідання опікунської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як ½ загальної кількості її членів.

12. До участі у засіданнях опікунської ради можуть запрошуватись представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні долі конкретної людини, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права.

13. Рішення опікунської ради приймається відкритим голосуванням більшістю голосів членів опікунської ради, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні опікунської ради.

14. Засідання опікунської ради оформляється протоколами, які підписуються головою та секретарем.

15. Організаційне забезпечення діяльності опікунської ради покладається на виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

 

Керуючий справами виконавчого комітету  Юлія САБІЙ

Начальник управління охорони здоров’я Борис ТКАЧ                  

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!