Новини

Флешмоб на підтримку людей з аутизмом

2 квітня весь світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 року Генеральною Асамблеєю ООН, висловивши стурбованість неухильним збільшенням чисельності дітей, які страждають розладами аутистичного спектру в усіх частинах світу. Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аби привернути увагу хмельничан до проблем людей з аутизмом, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали у майбутньому повноправними членами суспільства сьогодні, у всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму, близько півсотні юнаків і дівчат, які навчаються у закладах загальної середньої освіти з інклюзивними класами міста Хмельницького, з жовтими та блакитними повітряними кульками вийшли на майданчик перед кінотеатром імені Т. Шевченка на флешмоб. Кульки потім вручали перехожим. Діти також роздавали значки та буклети з інформацією про аутизм. До школярів приєдналися педагоги, психологи, логопеди, дефектологи, що працюють з дітьми з інтелектуальними порушеннями, працівники Департаменту освіти та науки міської ради, громадські активісти, батьки дітей.

«Ми сьогодні маємо величезні можливості комунікацій, засобів зв’язку для того, щоб нагадати про день інформування про людей із захворюванням на аутизм, маємо широкі можливості, аби доносити інформацію і перш за все ця інформація потрібна, аби ми в середині себе, у своїй свідомості, у своєму серці сприймали усіх як членів нашого суспільства. Як тих, хто має обмежені можливості, особливі потреби, але ті, які можуть принести користь нашому суспільству, - зазначив директор департаменту освіти та науки Роман Миколаїв. – Сьогодні я бажаю, аби з кожним таким днем, кожним роком усвідомлення цього, усвідомлення єдності всього нашого народу укорінювалося все глибше й глибше. Тож несімо ці знання, несімо і перероджуємо у собі новітнє ставлення до усіх, хто є навколо нас».

Після завершення флешмобу учасники акції направились до Палацу творчості дітей та юнацтва на перегляд науково-документального фільму «Мозок Уго», який обговорили з лідерами учнівського самоврядування.

Сьогодні Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму також відзначив Центр реабілітації «Родинний затишок», який опікується такими дітьми.

День розпочався з прикрашання Центру у блакитний колір, стрічками, кульками та різними поробками. Блакитний колір – символ підтримки людей з аутизмом, тож цього дня діти і дорослі вдягають одяг блакитного кольору, аби висловити її.

Метою акції було привернути увагу до себе блакитним одягом або деталлю одягу та розповісти про людей, які знаходяться поряд з нами – людей із розладами спектру аутизму. Фахівці Центру презентували інформацію про відомих людей, які страждали на аутизм.

Також у закладі проходив майстер-клас по виготовленню блакитних браслетиків, підопічні разом з фахівцями зробили величезне сердечко – пазл – символ аутизму.

Директор Центру реабілітації «Родинний затишок» Антоніна Корчинська наголошує, що багато фахівців вважають аутизм не психічним захворюванням, а, скоріш, особливостями психіки. Аутисти зовсім беззахисні перед навколишнім світом - він ранить їх не лише злобою та агресією, а, навіть, будь-якими іншими проявами. Крім того, серед аутистів чимало людей із високим рівнем інтелекту, але інтелекту невербального - аутистам надзвичайно складно взаємодіяти з навколишнім світом.

Кожна особа потребує любові, прийняття та підтримки. Люди з аутизмом мають потребу в цьому як ніхто інший! Прийміть та любіть їх такими, як вони є! Ці особливі люди хочуть спілкуватися! Допоможіть їм відчути любов і підтримку в такому тривожному для них світі! Захистіть їх від болю, страху та дискомфорту! Дайте їм можливість повірити в себе! Навчіть їх усього, що дасть їм спокій і впевненість у подальшому житті! Навчіть їх довіряти навколишньому світу, і вони будуть спілкуватися!

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!