Новини
«Агенція розвитку Хмельницького» провела навчальний інтенсив «Написання грантових заявок: від ідеї проєкту до отримання фінансування» для представників громад області
Тренінг організувало Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України. До навчання долучилися понад три десятки представників сільських, селищних та міських рад області, які прагнуть зміцнювати свої громади, зокрема, залучаючи фінансову допомогу від донорів. Проте зробити це непросто, адже перемогу у конкурсах отримують не лише чудові ідеї (таких багато), а грамотно розроблені проєкти. З чого почати і як донести свою пропозицію так, щоб від неї неможливо було відмовитися, ̶ навчали представники комунальної установи «Агенція розвитку Хмельницького».
Інтенсив розділили на чотири блоки. У першому ̶ акцентували увагу на підготовці до написання заявки: як визначати проблему у громаді та дослідити її. У другому ̶ вчилися визначати мету, цілі і завдання проєкту, а також свою цільову аудиторію, тобто тих людей, котрі отримають «плюси» від реалізації того чи іншого проєкту. Далі, у третьому блоці, формували план основних заходів та результатів проєкту. Також зосередилися на важливості пошуку партнерів у самій громаді ̶ розуміти, що реалізація задуму це справа не тільки місцевого самоврядування, але й усієї спільноти: бізнесу, громадських організацій та зацікавлених груп жителів. І логічно, останній блок присвятили основам складення бюджету проєкту: які фактори та ризики слід врахувати, аби потім, отримавши гроші, змогти без проблем їх освоїти.
Учасники не просто прослухали лекції, бо інтенсив «Агенція розвитку Хмельницького» вже традиційно проводила в інтерактивному форматі: кожен учасник брав активну участь і в обговореннях, і в практичних заняттях.
«Запит на проведення такого заходу ми отримали від самих громад. Тож зібрали на навчальний інтенсив представників сільських, селищних та міських рад, котрі ще не мають обширної історії участі у грантових конкурсах. Хтось пробував, але не вдалося з першого разу, хтось розуміє, наскільки це важливо, але досі не наважувався розпочати. Сподіваюся, тренінг стане поштовхом для успішного старту», ̶ виконавча директорка Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Крупа.
«Нині українські громади не конкурентки, а партнерки одна одній. У всіх нас спільна мета ̶ перемога і розбудова держави. Хмельницька міська рада має низку успішно поданих та реалізованих грантових заявок. Тож цим досвідом відкрито ділимося із колегами з інших ОТГ», ̶ підсумував навчальний інтенсив директор КУ «Агенція розвитку Хмельницького» Олег Черненко.