Новини

Затвердили Програму «Моє укриття»

В умовах воєнного стану нагальним питанням є допомога населенню у забезпеченні доступності до найпростіших укриттів під час оголошення повітряної тривоги. Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до місця розташування власного укриття (дім, школа, садочок, робота тощо), жителі міста мають зайти в інші укриття за місцем їх розташування.

На позачерговій 36-ій сесії міської ради затвердили нову програму “Моє укриття” у Хмельницькому. Програма, розрахована на 2024 -2025 роки, передбачає поточні ремонти та встановлення дверей в укриттях багатоповерхівок за бюджетні кошти. Їх автоматично відчинятимуть під час повітряної тривоги і зачинятимуть після відбою. Також планують розробити новий мобільний додаток для мешканців багатоповерхівок.

За інформацією управління житлової політики і майна, Програмою заплановано облаштувати укриття, розташовані у підвалах багатоквартирних житлових будинків, автоматизованою системою доступу до найпростіших укриттів, шляхом заміни вхідних дверей у підвальних приміщеннях з облаштуванням автоматизованої системи доступу до укриття та ремонту аварійних ділянок внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання, холодного водопостачання, водовідведення, електропостачання тощо.

З метою створення сприятливих умов для збереження та забезпечення безпеки жителів та утримання найпростіших укриттів в належному санітарно-гігієнічному стані, двері до найпростіших укриттів заплановано оснастити електронними замками. Система працюватиме за принципом електромагнітного замка: двері укриття розблоковуватимуться і блокуватимуться за сигналами.

При оголошенні повітряної тривоги в області, система дистанційного відчинення електромагнітного замка автоматично розблоковує доступи до всіх укриттів на яких вона встановлена. Коли ж лунає «відбій» – замок блокується автоматично. Зсередини приміщення двері відчиняються кнопкою, щоб всі могли безперешкодно залишити укриття.

Для мешканців будинку не буде проблем з доступом до підвалів, оскільки двері оснащені зчитувачем ключа входу в укриття для прибирання, обслуговування та інших потреб співвласників.

Системою керуватиме диспетчер відділу управління міським господарством Хмельницької міської ради. За обслуговування автоматизованої системи оператор встановлює абонплату.

Для отримання фінансування на виконання заходів Програми необхідно, щоб адреса будинку була відображена в книзі обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів Хмельницької міської територіальної громади та інтерактивній карті. Якщо ж адреса відсутня - необхідно звернутися до управління цивільного захисту населення і охорони праці міської ради та територіальних підрозділів ДСНС для подальшого обстеження приміщення з метою внесення в книгу обліку.

Управитель (голова ОСББ) та комісія управління житлової політики і майна проводить обстеження технічного стану укриття та складає акт загального огляду з зазначенням видів робіт, які необхідно виконати.

Акт за результатом обстеження представниками ДСНС зберігається в управлінні з питань цивільного захисту населення і охорони праці.

Питання облаштування автоматизованою системою доступу до найпростішого укриття вирішується зборами Співвласників, у відповідності до статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» або за рішенням правління ОСББ.

На зборах мешканці приймають рішення щодо встановлення автоматизованої системи доступу та надання згоди на доступ до підвальних приміщень людей, що знаходяться поруч та не є співвласниками багатоквартирного будинку, після чого управитель звертається до управління житлової політики і майна з заявою та протоколом (завіреною копією) щодо фінансування робіт.

 

Докладніше – у сюжеті МТРК «Місто».

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!