Шалатовський Вадим Володимирович
Народився Вадим Шалатовський 5 березня 1983 року в селі Ладиги Старокостянтинівського району Хмельницької області. Він навчався в школі села Пасічна Старосинявського району, був спортсменом, активним учасником гуртка «Самсон». Закінчив Балинське вище ПТУ за спеціальністю «Водій-машиніст».
Активний учасник Революції Гідності, Вадим Шалатовський зазнав поранення біля Хмельницького управління СБУ під час буремних подій у лютому 2014 року. У своєму житті завжди цілеспрямовано йшов до справедливості й чесності, високо цінував дружбу й вірність. До лав Збройних сил України Вадим Шалатовський був мобілізований під час другої хвилі мобілізації і в бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції брав участь із серпня того ж 2014 року. Територіальну цілісність і незалежність України захищав із позивним «Хмель». Він служив у батальйоні, який був у сепаратистів на особливому обліку, його вважали націоналістичним. «Вояки в батальйоні були дуже обережні, навіть не робили фото, оскільки це було небезпечно», – каже дружина Вадима Наталя.
5 вересня на трасі Луганськ – Щастя українські бійці чинили опір бандформуванням «Русич» і «Бетмен», але важка артилерія не залишила їм жодних шансів. «Ми стояли під Щастям, у школі міліції. Хлопців підло розстріляли, не дали навіть можливості захищатися. Ми думали до останнього, що хлопці живі, можливо, у полоні», – розповідав «айдарівець» із позивним «Захар».
Після бою побратими не мали можливості забрати загиблих, і лише через три дні сепаратисти віддали тридцятьох трьох героїв-мучеників, серед яких були хмельничани Вадим Шалатовський і Назар Якубовський.
Вадим був вольовою, відповідальною людиною, хорошим чоловіком для сім’ї. Разом із дружиною і двома дітьми мешкав у передмісті Хмельницького в селі Ружичанка. Працював супервайзером у ТОВ «Савсервіс» у місті Хмельницькому. «Я був знайомий із Вадимом Шалатовським, це мій земляк зі Старосинявського району. Він півтора року тому виходив на хмельницький Майдан разом із нами. Він не пожалів свого життя, щоб країна змінилася, щоб ми змінилися. Пів року шукали Вадима, сподівалися, що він живий. Важко повірити, що його немає», – сказав у своєму виступі під час прощання з героями на майдані в Хмельницькому тодішній перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Симчишин.
За особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Вадима Володимировича Шалатовського нагороджено: 25 грудня 2015 року – орденом «За мужність» III ступеня (Указ Президента України №722/2015); нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту»; Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага».
Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2016 року за виявлену мужність, героїзм, незламність духу в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України воїнові присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».