Мазур Віктор Сергійович

Мазур Віктор Сергійович

Народився Віктор Сергійович 22 лютого 1993 року в сім’ї військовослужбовця, українець. Закінчив загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів імені Петра Панча на хуторі Корчунок. Далі Київський військовий ліцей імені Івана Богуна і 1 серпня 2011 року вступив на навчання у Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації НТУУ «КПІ». Тут прийняв присягу на вірність Україні. Це був старт важкого, але почесного шляху становлення українського офіцера.

Один із кращих офіцерів, людина сонця і людина життєлюб – саме таким запам’ятали Віктора рідні, колеги і друзі. Він служив у 19 ракетній бригаді «Свята Варвара» у місті Хмельницькому ще з 2016 року, захищав Україну, постійно їздив у відрядження і ротації на схід країни в зону АТО. За два дні до повномасштабного вторгнення російської армії в Україну Віктор Сергійович відсвяткував свої 29 років. Став на захист країни.
18 березня 2022
року, в ході виконання бойового завдання пішов у небо в Запорізькій області. Ракета…
«Віктор був один з кращих офіцерів, який служив у нашій частині. Я познайомився з ним, як тільки він прийшов у нашу частину. Він був добрим, відповідальним, людяним, завжди відгукувався на прохання. Був вірним другом, з яким можна було поговорити на різні теми. Втрата такого офіцера – це не лише горе для нашої військової частини, але й для всієї країни», – каже пресофіцер Олексій Наконечний.
«У 29 років Віктор був капітаном, справжнім офіцером. Тому я хочу дякувати за його героїчне життя. 29 років насправді дуже коротке життя. Але це життя справжнього Героя», – сказав міський голова, звертаючи увагу на низку нагород захисника.
Побратими пригадують перші лейтенантські кроки, які разом із ним розпочали в зоні проведення антитерористичної операції, говорять, що це гарна світла людина, професійна і патріотична, і неможливо оцінити біль втрати жодними словами. Це великий шрам на серці військової частини, великий сум в душі кожного військовослужбовця.

Віктор Мазур служив майже все своє доросле життя. Після закінчення військового навчального закладу він прийшов у 19 ракетну бригаду «Свята Варвара» на посаду офіцера зв’язку. У нього непроста сімейна доля, він рано втратив батьків. Його прийняли на виховання хрещені батьки. Він був відкритим і щирим, і таких людей, на жаль, дуже мало, і дуже шкода, що військове братство втратило такого побратима.
Нагороджений нагрудними знаками: «Учасник АТО», «Ветеран війни»; відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Віктор ішов по життю твердо, красиво і впевнено. Знав чого прагне, мав амбітні цілі, постійно самовдосконалювався фізично і професійно. Турнік, біг навколо озера були улюбленими заняттями. Для нього служба була сенсом його життя. Це той момент, коли професія обирає найкращого і захоплює сповна. Не мислив себе поза середовищем військових. Та і його названі батьки Лілія Анатоліївна і Михайло Пилипович Гадзери, його хресні, які мали його за рідного сина, були за професією військові. Батьки спрямовували його життєвий шлях, допомагали в усьому, наставляли бути чесним, не втрачати самоповагу. Віктор дорожив названими батьками, прислухався до їхніх порад, любив їх обнімати, допомагати по господарству, дарувати мамусі квіти. Був щедрий і щирий, і завжди з посмішкою.

Після закінчення інституту Віктор працював помічником начальника зв’язку штабу військової частини, начальником центру зв’язку командного пункту польового вузла зв’язку військової частини. Був надто відповідальний, заглиблювався у справи, вмів самостійно приймати рішення. Товариші по роботі цінували його професіоналізм, поважали і довіряли. Його дружина Людмила Анатоліївна теж військовослужбовець. Їй дуже імпонував цей красень-офіцер: стрункий, чорнявий і самодостатній. Квіти, романтичні зустрічі і кохання – таке солодке і крихке… Шлюб. І маленька Вікторія поєднала їх назавжди. З початком повномасштабної війни, яка застала його на Херсонщині, дзвонив Людмилі з фронту і заспокоював: «Залишайтесь в Україні, ми вас захистимо», а Вікусі солодке і обнадійливе: «Татко повернеться».

Був безстрашним, любив жартувати. Одного разу під час ракетного обстрілу побратими порозбігались хто куди, а він стояв, розмовляв з матір’ю і варив у маминій турці каву, любив насолоджуватися і ніякий ворог йому не указ…

Не мислив себе поза Україною, вірив у її перемогу. «Ще курсантом під час відзначення Дня Незалежності усі паради в Києві були його і лишень після проходження строєм, гордо і доблесно, їхав додому в Хмельницький», – говорить, посміхаючись, мамуся Лілія Анатоліївна, яка досі його чекає і вдивляється в постаті полонених, яких обмінюють, сподіваючись серед них побачити рідне, любе і таке дороге обличчя…

Указом Президента України Віктора Сергійовича Мазура нагороджено орденом «Богдана Хмельницького» III ступеня № 62672.
Рішенням Хмельницької міської ради від 23.09.2022 року присвоєно звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» за особисту мужність та героїзм під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!